Yeni Troya

yenitroya

ALADDİN DEMİR, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

EZİNE BİRLİK MİNİBÜSLERİ KOOP. BŞK. ALADDİN DEMİR, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

 

Ezine Birlik Minibüsçüleri Koop. Bşk. Aladdin Demir, 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Demir mesajında şu ifadelere yer verdi.

“1922 yılında, 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, tarihimizin en önemli başarılarından birisidir. Kazanılan zaferler Türk milletinin inancını ve kahramanlığını göstermektedir. 30 Ağustos; Ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya geldiği, yan yana, omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı gündür. Türk milletini güçlü kılan, işte bu yurt sevgisi, birlik ve beraberliğidir.

Büyük Taarruz ile tarihi bir mücadele veren ecdadımız bize şanlı bir tarih ve bağımsız bir ülke bırakmışlardır. Bıraktıkları büyük mirasa sahip çıkarak, ondan ilham almaya devam edeceğiz. Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulacaktır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her zaman canlı kalarak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bu vesileyle, 30 Ağustos Zafer Bayramında, bu güzel ülkeyi bizlere miras bırakan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu toprakları vatan yapan, vatanı ve bayrağı uğruna seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazileri şükranla anıyorum, hemşehirlerim ve aziz Türk Milletinin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

About Author