Yeni Troya

yenitroya

ALADDİN DEMİR, BERAAT KANDİLİ MESAJI

EZİNE BİRLİK MİNİBÜSÇÜLERİ KOOP. BŞK. ALADDİN DEMİR, BERAAT KANDİLİ MESAJI

 

21052016_1_0010

 

 

S.S. 16 Nolu. Ezine Birlik Minibüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Aladdin Demir, “Beraat Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Demir yayınladığı mesajında şunları ifade etti.

 

“Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, her türlü ayrılık ve ayrımcılığı, bencillik ve düşmanlığı geride bırakarak dünyaya hikmet gözüyle bakmaya çalışmalıyız. Yaşadığımız hayatın geçici olduğunu, Allah katında kalıcı olanın ise imanımızın ve yararlı işlerimizin olduğunu fark edelim. İnsanı insan olduğu için sevip, Yaradan’dan dolayı hoş görüp dünyaya biraz da rahmet penceresinden bakalım.

 

Bugüne kavuşmayı bizlere nasip eden Yüce Rabbimiz’in izniyle gönüllerin berat etmesi, duaların kabul olması, rahmet ikliminde huzur, bereket, birlik ve kardeşlik içinde nice güzel günler yaşanmasını temenni ediyoruz. Üç aylar ve kandil geceleri, milletimizin birlik ve beraberliğinin pekiştiği, aynı duygu etrafında çarpan kalplerin, aynı hissiyatı paylaşan gönüllerin bir araya gelerek dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği müstesna günlerdir.

 

Bu gün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılması dileğiyle, Ezine’li ve Çanakkale’li hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin Berat Kandilini en içten duygularımla tebrik ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

 

About Author