Yeni Troya

yenitroya

ALİ KAHRIMAN ; “SOĞUK İNEK SÜTÜ ALIMINDA FİYAT 1,15 TL.”

Ezine’de Üreticiden Alınan Süt Fiyatlarında Değişikliğe Gidilmedi

 

 

06042016_5_0001

 

 

ALİ KAHRIMAN ; “SOĞUK İNEK SÜTÜ ALIMINDA FİYAT 1,15 TL.”

 

Ezine Peynirini ve Mandıracılarını Koruma, Geliştirme ve Tanıtma Derneği Başkanı Ali Kahrıman, daha önce üreticiden 1,15 liraya aldıkları soğuk inek sütünü yine aynı ücretten almaya devam ettiklerini söyledi.

Kahraman, yaptığı açıklamada, Türkiye’de süt üretiminde, üretim fazlasından dolayı peynir satışlarında bir azalma olduğunu ifade etti.

 

 

06042016_5_0002

Dernek olarak, Ulusal Süt Konseyi üyesi olduklarını ve derneğe üye 30 işletme bulunduğunu aktaran Kahrıman, konseyle yaptıkları istişarelerde mandıracılar olarak daha önceden 1,15 liraya aldıkları soğutulmuş inek sütünü dernek üyesi işletmeler olarak yine 1,15 liradan almaya devam edeceklerini söyledi.

Süt fiyatlarında her hangi bir düşüş olmadığına işaret eden Kahrıman, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz gün Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nı ziyaret ettik. Sayın Bakan Yardımcımız Mehmet Daniş beyefendi bizi orada çok iyi bir şekilde karşıladı. Verimli bir görüşme oldu. Ezine peynirinin dünü bu günü, yarını, korunması, süt üretiminde ve süt piyasasında yaşanılan sorunlar ve beklentilerimiz gibi konularda istişarelerde bulunduk. Bu görüşmede çok güzel sonuçlar ve projeler ortaya çıktı. Sayın Bakan Yardımcımız Daniş’in orada bulunması Çanakkale için büyük bir şans. Kendisinde de tüm dernek üyelerimiz olarak çok teşekkür ediyorum”

 

 

06042016_5_0003

About Author