Yeni Troya

yenitroya

ANIL KAHRIMAN, BERAAT KANDİLİ MESAJI

EZİNE ZİRAAT ODASI BAŞKANI ANIL KAHRIMAN, BERAAT KANDİLİ MESAJI

 

ANIL KAHRIMAN

 

 

Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, Beraat Kandili Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

 

Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, Beraat Kandili Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kahrıman mesajında şunları belirtti.

 

“Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, ayrıca Mübarek Ramazan Ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesi, inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları ve Yüce Yaratıcı’nın sonsuz rahmet ve merhametine iltica etmeleri gerektiğini bir kere daha hatırlatır.

 

Kandil olarak adlandırdığımız bu geceler, bizlere hızlı bir şekilde geçmekte olan hayatta durup düşünme, özümüze dönme ve günahlarla kirlenen gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar. Ayrıca Rabbimize, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatır, bu görevlerimizi ihmal edip etmediğimizi sorgulayıp hata ve günahlarımızdan tövbe ederek uzaklaşma imkânı sağlar.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta tüm üreticilerimiz olmak üzere, aziz milletimizin, bütün İslâm âleminin ve Ezine’li Hemşehrilerimin Berat Kandilini kutlar, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını ve insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce ALLAH’tan niyaz ederim.”

About Author