Yeni Troya

yenitroya

AYTOP VE UYSAL’IN, “18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ” MESAJI

 

HASAN HÜSEYİN AYTOP VE BAHRİ UYSAL, “18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ” MESAJI

18032015_4_0001

 

AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Aytop ve Uysal mesajlarında şu ifadelere yer verdi.

 

“ Dünyada eşi benzeri görülmemiş çetin ve kanlı bir savaşa sahne olan, toprağın her zerresinin şehit kanlarıyla sulandığı, bir toplumun millete dönüştüğü büyük Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını yaşıyoruz.

 

Çanakkale Savaşı, tarihin gördüğü en kanlı savaşlardan birisidir. Bugünün kıymetini bilmek için dünü iyi bilmek ve dün ortaya konulan mücadelenin anlamını ve büyüklüğünü iyi kavramak gerekir. Bugün köksüz, ruhsuz, nereden gelip nereye gittiğinin farkında olmayan, dininden diyanetinden, milletinden milliyetinden habersiz insanların ülkemizde meydana getirmek istediği kargaşa ortamı karşısında Çanakkale şehitlerinin imanını taşıyan, mücadelesini kavrayan bir toplum olmak gerekir.

 

Çanakkale Savaşları’nın Türk milletinin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir. Mehmetçiğimiz, Türk’ün yenilmezliğini, azim ve iradesini aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Yüce dinimizde de vatan sevgisinin önemi, ‘Vatan sevgisi imandandır’ sözü ile belirtilmiştir. Şehitlik ve gazilik manevi rütbelerin en yücesidir. Bir insanın Allah katında erişebileceği en yüksek mertebeye ulaşan şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Aziz şehitlerimizin saygın anısını her zaman gönlümüzde yaşatacağız.

 

Bu mukaddes yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci ve milli şuuru aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

 

Zaferin 100. yıldönümü vesilesiyle, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakar milletimizi minnet, saygı ve şükranla anıyoruz”

About Author