Yeni Troya

yenitroya

Ayvacık’ta Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı Yapıldı

Ayvacık’ta Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı Yapıldı

 

29042016_3_0003

 

 

Ayvacık’ta Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin seçimli 2016 yılı meclis toplantısı yapıldı. 

 

Divan başkanlığını Ayvacık Kaymakamı Dr. Salih Gelgeç’in yaptığı toplantıda, köy muhtarları ve il genel meclis üyeleri, bir yıllığına köylere hizmet götürme birliği encümenleri seçilmesi için sandık başına gitti. 

 

Belediye yazlık düğün salonunda yapılan toplantıda konuşan Kaymakam Gelgeç, “Öncelikli olarak il genel meclis üyelerimize ve tüm muhtarlarımıza görevlerinin hayırlı olmasını dilerim. Burada esas olan ihtiyaç sahibi köylerimize hizmetlerin ve yatırımların ulaşmasıdır. Ayrıca muhtarlarımızın köydeki fakirlerin, kimsesizlerin, yoksul aile çocuklarının ihtiyaçları ve sıkıntıları konusunda duyarlı olacağına inanıyorum” dedi.

 

Daha sonra birliğin yönetim kurulunda bir yıl görev yapacak olan 2 il genel meclis üyesi ile 2 köy muhtarının seçimine geçildi.

 

Yapılan seçim sonunda AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Turan Tumay 58 oy, MHP İl Genel Meclis Üyesi Hasan Sönmez 39 oy alarak göreve getirilirken, Paşaköy Muhtarı Ünal Atıcı 42, Kulfal Köyü Muhtarı Rıfat Güler ise 35 oy alarak bir yıllık görev için birliğin encümen üyeliklerine seçildi. 

 

29042016_3_0001

 

29042016_3_0002

 

About Author