Yeni Troya

yenitroya

AYVACIK’TA ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI “GÖÇ”

AYVACIK’TA ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI “GÖÇ”

 

00000000

 

Yüzyıllardan beri medeniyetlerin buluştuğu, ticari, dini, kültürel bir çekim ve dağılım merkezi olan Ayvacık İlçesi’nde Belediyenin düzenlediği “GÖÇ” adlı uluslararası fotoğraf yarışmasının ikincisi yapılacak.

 

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin  “Anadolu’nun en uç noktasında bulunan ilçede Uluslararası Fotoğraf yarışması yapıyoruz.”  dedi.

 

Başkan Şahin sözlerine şöyle devam etti.  “Bu hareketin bir başka açıdan bakıldığında her ne nedenle olursa olsun hayatta kalabilme, yaşamı sürdürebilme mücadelesi olduğu görülür. Doğada pek çok canlı bu yaşam döngüsünü sağlamak için mevsimlere uygun göç ederler. Tıpkı yaşam mücadelesindeki mevsimlik işçiler ve yayla göçerleri gibi. Günümüz dünyasında temelini ekonomik nedenlerin oluşturduğu savaşlar da insanlığın yaşamını sürdürebilmesi için göç etmesine neden olmaktadır. Her türlü  “Göç” hareketinin kendine özgü bir dramı, trajedisi ve hikayesi vardır. Her “Göç” eden canlı bunları yaşamaktadır”  dedi.

 

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin açıklamasının devamında “Amacımız günümüzde yaşanan ve insanlık dramı haline gelen göç hareketine, bu harekette özellikle çocuk ve kadınların sefaleti, çilesi ve insanlık ayıbı bir hale gelen savaşlara dikkat çekerek, dünya yöneticilerine mesaj vermektir. Yarışmamıza, dünyamızda yaşanan her türlü göç hareketini içeren fotoğraflarla katıla bilirsiniz.”

 

About Author