Yeni Troya

yenitroya

Bozcaada’da 181 kaçak göçmen yakalandı

Bozcaada ilçesi açıklarında, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli adasına gitmeye çalışan motor yatta 181 kaçak göçmen yakalandı.

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Sahil Güvenlik Grup Komutanlığına bağlı ekipler, Bozcaada’nın doğusunda operasyon düzenledi.

Operasyonda, 17 metre boyundaki “President” isimli motor yatta, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 181 kaçak göçmen ile bu kişilerin yurt dışına kaçışlarını organize ettikleri belirlenen Türk uyruklu 2 kişi yakalandı.

Sahil güvenlik ekiplerince alınan kaçak göçmenler ile motor yat, Ezine ilçesine bağlı Yeniköy Balıkçı Barınağı’na getirildi.

İfadeleri alınarak kimlik tespitleri yapılan 181 kaçak göçmen Geyikli Jandarma Komutanlığına götürülürken, diğer 2 şüpheli ise gözaltına alındı.

Balıkçı barınağına bağlanan motor yat ve sahipleri hakkında da yasal işlem başlatıldı.

– Çiller ve ailesi tarafından da kullanılmış

“President” isimli yatın daha önce de Balıkesir’in Bandırma ilçesinden bindirilen 134 kaçak göçmeni İtalya’ya götürmek üzereyken yakalandığı, eski başbakanlardan Tansu Çiller ve ailesince de bir dönem kullanılan yatın 2011 yılında satıldığı öğrenildi.

04112016_6_0002

04112016_6_0004

 

ÇANAKKALE’NİN BOZCAADA İLÇESİ AÇIKLARINDA BİR TEKNEDE YUNANİSTAN’IN MİDİLLİ ADASI’NA GİTMEYE ÇALIŞAN 181 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANIRKEN, İNSAN KAÇAKÇI 2 KİŞİ DE GÖZALTINA ALINDI. (İHA/ÇANAKKALE-İHA)

About Author