Yeni Troya

yenitroya

ÇALIŞAN KALBE BYPASS AMELİYATI YAPILDI

Çanakkale Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Kliniği, 60 yaşındaki bir erkek hastada ilk kez çalışan kalbe bypass ameliyatı uyguladı.

Çanakkale Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Kliniği 60 yaşındaki erkek hastaya ilk kez çalışan kalbe bypass ameliyatı yaparak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Kalp Damar Cerrahi Uzmanları Op.Dr. Süreyya Talay, Op.Dr. Kadir Aslan, Op. Dr. Ahmet Ekin ve Anestezi Uzmanı Dr. Yener Tutaş tarafından oluşan ekip, Çanakkale’de ilk kez bir hastanın kalbini durdurmadan başarılı bir bypass ameliyatı gerçekleştirdiler.

Operasyonu gerçekleştiren Op.Dr. Süreyya Talay, açık kalp bypass ameliyatlarının temel olarak iki şekilde yapıldığını belirterek; “ Geleneksel olarak kalp durdurularak ya da bu hastamızda olduğu şekilde kalp çalışır haldeyken “Porselen aorta” denilen durumlarda standart koraner bypass ameliyatı mümkün olmaz ve bu durumda çalışan kalbe bypass tercih edilir. Hastamızın operasyonu ekibimizin de sayesinde başarılı bir şekilde sonuçlanmıştır. Sağlığına kavuşan ve İyileşme dönemi devam eden hastamız 5 gün içinde taburcu olacaktır.

Çanakkale ili Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Tezcan Sezgin’in de desteği ile hastanemizin Kalp ve Damar Cerrahi Kliniği ayda ortalama 20 planlı ve 4-5 acil açık kalp ameliyatını başarılı bir şekilde yaparak ülkemizin önemli merkezlerinden biri olma yolunda ilerlemektedir. 6 Uzman hekim kadrosundan oluşan Kalp ve Damar Cerrahi Kliniğinde tüm açık kalp ameliyatları ve büyük damar cerrahisi artan bir ivme kazanarak başarıyla yapılmaktadır” açıklamalarında bulundu.

09112016_2_0002

 

 

About Author