Yeni Troya

yenitroya

ÇANAKKALE BARO BAŞKANI TBMM BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

ÇANAKKALE BARO BAŞKANI TBMM BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

23072016_1_0003

 

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaret etti, bombalanan yerlerde incelemelerde bulundu.

 

Başkan Şarlan, “Darbe Girişimine Karşı Kararlılıkla Demokrasinin Yanındayız” mesajı verdi.

 

23072016_1_0002

 

“MİLLET EGEMENLİĞİNE YAPILAN SALDIRIYI KONIYORUZ”

 

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu başkanlığındaki heyet ve 70 Baro Başkanıyla TBMM’yi ziyaret etti. Çanakkale Baro Başkanı, milli egemenliğe yapılan saldırıyı bir kez daha kınadıklarını, hukuk devleti prensiplerini gözeterek darbeye katılanları ve terör yapılanması içinde yer alanları derhal cezalandırılması gerektiğini belirtti. Başkan Av. Bülent Şarlan “Darbeyi engellemek için canını ortaya koyan ve şehit olan polislerimize, askerlerimize ve vatandaşlarımıza başsağlığı dileklerini de yineledi.

 

TBMM’DE BOMBALANAN YERLERE İNCELEMELERDE BULUNULDU

 

TBMM Başkanı Kahraman da, yaşanan olayın milleti bir araya getirdiğini ve birlik olmanın gerekliliğini hatırlattığını söyledi. Kahraman, “Demokrasi kültürü iyice yerleşti. Bir daha böyle bir hadise olmayacak. Kimse eline imkan geçti diye darbe yapmaya teşebbüs etmeyecek. Egemenlik milletindir, silahlı bir güce ait olamaz” dedi. Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın kabulü sırasında önce bombalanan ve hasarlı yerlerde incelemelerde bulunuldu, ardından Meclis Başkanı Kahraman’ın katılımıyla ortak basın açıklaması düzenledi.

 

23072016_1_0004

 

BAROLAR ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

 

Yapılan basın açıklamasında darbe teşebbüsünün hedefi olarak “Anayasada Nitelikleri Tanımlanmış Türkiye Cumhuriyeti Ve Üniter Yapımızdır.” denildi. Açıklamada bundan sonra bu terör örgütünün ivedilikle devlet yapısından ayaklanması, devlette bundan sonra liyakat sisteminin önemsenmesi, haberi olmadan ve emir altında bu olaylara katılan erlerimizin özgürlük kısıtlanmasına son verilmesi, adil yargılanma kurallarına dikkat edilmesi, provokasyonlara dikkat edilmesi vurgulandı. Açıklamanın tamamına Çanakkale Barosu web sitesinde yer verildi.

 

23072016_1_0001

About Author