Yeni Troya

yenitroya

Ç.KALE’DE İLK KEZ “ÇİFT KALP KAPAKÇIĞI DEĞİŞİMİ” AMELİYATI

ÇANAKKALE’DE İLK KEZ “ÇİFT KALP KAPAKÇIĞI DEĞİŞİMİ” AMELİYATI

20062016_3_0001

 

 

Çanakkale Devlet Hastanesi Kalp-Damar Cerrahi Kliniğinde ilk kez ‘Çift Kalp Kapakçığı Değişimi’ ameliyatı yapıldı.

 

Yoğun çalışmaların devam ettiği Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Çanakkale Devlet Hastanesi Kalp-Damar Cerrahi Kliniğinde ilk kez “Çift Kalp Kapakçığı Değişimi” ameliyatı gerçekleştirildi.

 

Op. Dr. Süreyya Talay ve ekibi tarafından 60 yaşındaki erkek hastanın “çift kalp kapakçığı değişimi” ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

 

Gün geçtikçe yenilenen ve ilklere doymayan Çanakkale Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Servisi, son 6 ay içerisinde ülkemizde bulunan branş hastanelerinin standartlarına ulaştı.

 

Romatizmal sebeplerden dolayı kalp kapakları tutulumu nedeniyle ortaya çıkan ve uzun dönem takiplerinde ölümle sonuçlanabilen ciddi bir kalp hastalığının, Çanakkale Devlet Hastanesi’ nde  ameliyatının gerçekleştiriliyor olması ve artık kalp hastalarının  il dışına sevk durumunu ortadan kaldırarak bulunduğu ilde takip ve tedavi edilebiliyor olması halkımız için de büyük bir şans teşkil ediyor.

 

Kalp Damar Cerrahisi Sorumlu Hekimi Op. Dr. Süreyya Talay “Kalp kapakçıklarında romatizmal tutulma olan hastaların kalp yetmezliği gelişmeden ameliyat olmalarının hayat kurtarıcı olduğunu  belirtirken, bu hasta grubunun takip-tedavi ve ameliyatları Kalp-Damar Cerrahisi ekibimiz tarafından başarıyla yapılabilmektedir” dedi.

 

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanları Op. Dr. Süreyya Talay, Op. Dr. Kadir Arslan ve Op. Dr. Ahmet Ekin tarafından oluşan ekiple başarılı bir şekilde gerçekleştirilen ameliyat sonrasında hastaların tedavisi devam etmekte olup 1 hafta içerisinde taburcu edilmesi planlanmaktadır.

20062016_3_0002

About Author