Yeni Troya

yenitroya

Haluk Babaoğlu’nun Ramazan Bayramı Mesajı

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’nun Ramazan Bayramı Mesajı

 

 

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Babaoğlu yayınladığı mesajında bayramın İslam coğrafyasında meydana gelen kan ve gözyaşının temizlenmesine vesile olmasını diledi.

 

On bir ayın sultanı Ramazan ayını ve Ramazan Bayramı’nı Ezine, Çanakkale, Türkiye ve bütün dünya Müslümanları olarak idrak etmenin derin mutluluğu içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Babaoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

 “ Rahmet ve bereket ayı ramazanı tüm fazileti ve feyziyle geride bırakmaya hazırlanırken, bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğu içindeyiz.  Dinî bayramlar, Müslümanlar arasında sevinç, coşku ve barış rüzgârlarının dalga dalga yayıldığı ulvî bir atmosferdir. Bu anlamda, idrak etmekte olduğumuz Ramazan Bayramının çok derin ve etkili bir nüfuz alanı vardır. Bayramlar, sabır ve emek sınavını kazanmanın bir müjdesidir. Üzerinde yaşadığımız topraklar, anayurdumuz, vatanımız yüz yıllarca bir arada yaşama kültürüne, hoşgörüye, sevgi ve kardeşlik gibi müşterek insani değerlere ev sahipliği yapmıştır. Hak ve hakkaniyet çizgisinden ayrılmadan, kimsenin hukukunu çiğnemeden ve çiğnetmeden milletimizle birlikte bu yürüyüşümüzü sürdürmeye de devam edeceğiz.  Bayramlarımız, bu duygu birliğimizin en güzel örneği olarak ortadadır. Bu vesileyle de milletimiz, Ramazan ayı boyunca şanlı tarihinin derinliklerinden getirdiği sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerini sergilemektedir.

 

Özellikle bayram günlerinin kazandırdığı bu alışkanlıklarla tüm yaşantımızda iyiye ve güzele yönelmeli, insanlara hoşgörüyle yaklaşmalıyız. Umudumuzu canlı tutmalı, sorunlarımızı birlik ve beraberlik içerisinde aşabileceğimize olan inancımızı korumalıyız. Bu vesileyle eşsiz fedakarlıklarını bu vatan, bu millet var oldukça unutmayacağımız aziz şehitlerimize de Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.

 

Bu duygular içerisinde, Mübarek Ramazan Bayramınızı birkez daha en içten dileklerimle kutluyor, bayramın sadece milletimiz için değil, İslam Alemi başta olmak üzere bütün dünyaya huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 

About Author