Yeni Troya

yenitroya

HÜSAMETTİN AYDIN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

EZİNE SÜT ÜR. BİR.BŞK. HÜSAMETTİN AYDIN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

 

03052016_1_0024

 

Ezine Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hüsamettin Aydın, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ezine Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hüsamettin Aydın, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

Bolluk ve bereketin en yüksek verimliliğe ulaştığı mübarek gecelerimizden biri de Miraç Gecesidir. Kandiller insanlığın önünü aydınlatan, birlik, beraberlik, kardeşlik, akrabalık, komşuluk gibi manevi değerlerin güçlendiği ve paylaşmanın arttığı mübarek gecelerdir. Kandil geceleri insanların manevi duygularının güçlendiği ve kardeşlik, komşuluk, akrabalık ilişkilerinin arttığı çok önemli ve özel gecelerdir.

 

 Milletimiz bu gecelerde anne, babaları, eş, dost, akrabalarının iyilikleri için dua ve niyazda bulundukları kadar, Müslüman kardeşleri ve tüm insanlığın huzur ve refahı için de en samimi duyguları ile dua ederek, iyiliği çoğaltmanın ve paylaşmanın en güzel örneğini sergilemektedirler. Miraç Kandili de büyük bir samimiyet ve coşkuyla kutlanan mübarek gecelerimizden birisidir. Miraç, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in, Allah’ın takdiriyle mana alemine gerçekleştirdiği hikmet dolu bir gece yürüyüşü ve dünyadan arşa yükseliş yolculuğudur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimiz olmak üzere tüm üreticilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek ve anlamlı gecenin, ülkemize, tüm İslam Alemine ve tüm üreticilerimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

About Author