Yeni Troya

yenitroya

M.ÜNAL ŞAHİN, CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Ayvacık Belediye Başkanı M. Ünal Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ayvacık Belediye Başkanı M. Ünal Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93.yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Şahin mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Türk Milleti’nin, büyük Atatürk’ün deyimiyle, en büyük eseri olan ve milletimizin şeref abidesi Cumhuriyetimizin 92. Kuruluş Yıldönümünü, tüm yurt genelinde olduğu gibi Ayvacık’ta da büyük bir sevinç ve mutluluk içinde, coşku ve heyecanla kutluyoruz.

Cumhuriyet, milletimizin ve ülkemizin var olma mücadelesini başarması için yeni bir ruh ve dinamizm getirmiş ve yeni hedefler koymuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin korunması ve yaşatılmasında hepimize görevler düşmektedir. Yüce Atatürk’ün Cumhuriyetle yaktığı aydınlanma meşalesini söndürmeden taşıyacak ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız.

Cumhuriyeti korumak ve gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Cumhuriyeti yüceltmenin, bir refah toplumu yaratmanın sorumluluğu hepimizin sırtındadır. Ortak paydamız Atatürk’ün en büyük eseri olan demokratik ve laik Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa kemal ATATÜRK başta olmak üzere, acısı yüreğimizde çok taze olan Mehmetçiklerimiz ile ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duyguları ve rahmetle anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

 

 

About Author