Yeni Troya

yenitroya

MEHMET ÖZKAN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

EZİNE ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI MEHMET ÖZKAN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

 

19052016_1_0006

 

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olan gençlerimize emanet ettiği bu gün, İstiklal mücadelemizin de başlangıcıdır. Bağımsızlığından ödün vermeyen ve Türkiye Cumhuriyeti’nin tohumlarının atıldığı 19 Mayıs 1919 milletimizin  tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. Milletimizin top yekun varlığını adadığı İstiklal Harbi, yokluklara, zorluklara ve etrafını çeviren tehdit çemberine rağmen zafere ulaşarak eşsiz bir yiğitlik destanının temelidir. 19 Mayıs; Atatürk’ün Türk gençlerine verdiği en büyük ve en anlamlı armağandır. Türk gençliğine düşen görev de, bu armağanın değerini her daim anlamak ve anlatmaktır. Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkarak, milli değerlerimizi ortadan kaldırmak isteyenlere karşı mücadele ederek, ülkemizi eşitlik, adalet, insan hakları, demokrasi ve hukuk devleti temelinde daha refah bir Türkiye için gayret göstermektir. Ülkemizi yarınlara en iyi şekilde taşıyacak olan gençlere inancım ve güvenim sonsuz.

 

 Bu anlamlı gün vesilesi ile, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

 

About Author