Yeni Troya

yenitroya

MEHMET ÖZKAN, BERAAT KANDİLİ MESAJI

EZİNE ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI MEHMET ÖZKAN, BERAAT KANDİLİ MESAJI

 

21052016_1_0007

 

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özkan, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özkan, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Özkan, Mübarek bir gece olan Berat Kandili Gecesinin rızk, rahmet ve af gecesi olduğunu kaydetti. Başkan Özkan mesajında şunları ifade etti.

 

“Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘Tövbe eden yok mu? Onu affedeyim. Rızk isteyen yok mu? Ona rızk vereyim. Hastalığından şifa isteyen yok mu? Ona şifa ihsan edeyim, yok mu şunu isteyen, yok mu bunu isteyen?’ der. Bu durum sabaha kadar devam eder. Kültürümüzde Kandil olarak adlandırılan bu mübarek geceler, dünyanın koşuşturması içerisinde varlık ve yaratılış gayesini unutup sonu gelmez emel ve hevesler peşinde koca bir ömrü heba eden bizlere, özümüze dönme ve kendimizi sorgulama, geçici olanla kalıcı olanı fark etme, kalp gözümüzü açma ve gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar. Rabbimize, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatır, bu görevlerimizi ihmal edip etmediğimizi yeniden düşünme, tövbe ederek geçmişi affettirme, dua, azim ve kararlılıkla geleceği inşa etme imkânı sağlar. Geçici hevesler peşinde ömür tüketmek yerine yaşanan hayatın geçiciliğini gerçekten fark edip Allah’a dönülmesi, bilginin, teknolojinin ve her türlü maddi gücün ahlakla buluşturulması gerekiyor.

 

Bu duygularla, Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin, ülkemizde ve dünyada yaşayan bütün Müslümanların Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecede Yüce Mevla’ya açılan ellerin ve yapılan duaların bütün İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayetine vesile olmasını, bütün dünyada hak ihlallerinin sona ermesini, acı ve gözyaşının, şiddet, terör ve umutsuzluğun yerini kalıcı bir huzur ve barışın almasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

About Author