Yeni Troya

yenitroya

MÜSİAD EXPO’da İÇDAŞ Standına İlgi

İstanbul Yeşilköy’de düzenlenen MÜSİAD Fuarı’nda İÇDAŞ A.Ş. standına yerli ve yabancı konuklar büyük ilgi gösterdi.

İÇDAŞ’ın sosyal sorumluluk faaliyetlerinin sergilendiği standtta milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un balmumu heykeli de yer alıyor. Milli şairimizin heykeli yerli ve yabancı konukların yoğun ilgisini çekiyor.

CNR Expo’da 9 Kasım’da açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan 16. MÜSİAD EXPO “Afrika” başlığı ile düzenleniyor. 9-12 Kasım tarihlerini kapsayan fuarda İÇDAŞ A.Ş. sosyal sorumluluk faaliyetlerinin derlendiği sergiyle yer alıyor.

Çanakkale’de çelik, enerji, tersane ve ulaşım alanında faaliyet ve üretim yapan İÇDAŞ A.Ş. kültürel hayata ve tarihi değerlere sahip çıkarak bu alanlardaki desteklerini sürdürüyor. Bu amaçla da milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un çocukluğunun geçtiği Bayramiç’teki evini yaptırıp tarihe kazandırdı. Müze olarak düzenlenen evde sergilenmek üzere Mehmet Akif Ersoy’un balmumu heykeli de İÇDAŞ A.Ş. tarafından yaptırıldı. Bu heykel 16. MÜSİAD EXPO ‘ya da getirilerek, konukların ilgisine sunuluyor. Milli şairimizin balmumu heykeline yerli ve yabancı konuklar yoğun ilgi gösteriyor.

İÇDAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Yusuf Aslan, açılış gününde konukları ağırladı. Özellikle gençlerle sohbet ederek onlara iş hayatı ile ilgili tavsiyelerde de bulundu. Çanakkale’den fuara gelen Genç MÜSİAD’lılar İÇDAŞ’ın yaptığı faaliyetlerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bayram Yusuf Aslan “Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz. Elimizi değil gerekirse gövdemizi de bu taşın altına koyarak, memleketimizin gelişmesi, kalkınması daha ileri gitmesi için çalışacağız” dedi.

İÇDAŞ A.Ş. dünya çapında dört tarihi kazıya sponsorluk yapıyor. Truva kazıları, Assos antik kenti, Parion antik kenti, Apollon Smitheion kutsal alanı kazılarına sponsorluğunu sürdürüyor.

Özellikle Çanakkale gençlerine, çocuklarına yönelik sosyal sorumluluk faaliyetleri ile de öne çıkan İÇDAŞ A.Ş. spora verdiği destekle şampiyonların yetişmesini sağlıyor.

İş dünyasına da örnek olan ve büyük alkış alan eğitim, çevre, tarihi değerler ve sosyal hayata yönelik İÇDAŞ A.Ş. sosyal sorumluluk faaliyetlerinin sergilendiği standtta konuklara ayrıca detaylı bilgi veriliyor.

İÇDAŞ A.Ş. Türkiye ekonomisi için üretirken, kazandığını sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal fayda için harcamaya devam ediyor. İÇDAŞ A.Ş., MÜSİAD EXPO’da Türk sanayicisinin üretirken aynı zamanda yaşadığı topraklara ve bu topraklardaki insanlara nasıl sahip çıktığını, el ele yürüdüğünü anlatıyor.

11112016_4_0003

11112016_4_0002

11112016_4_0004

11112016_4_0005

11112016_4_0006

 

 

About Author