Yeni Troya

yenitroya

MUSTAFA ÇETİN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

EZİNE BAL ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI MUSTAFA ÇETİN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

 

19052016_1_0009

 

Ezine Bal Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Çetin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ezine Bal Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Çetin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Birinci Dünya Savaşı sonrası emperyalist güçlerin Anadolu’yu paylaşma planına karşı Büyük Önder Mustafa Kemal’in halkı direniş için örgütlemek amacıyla Anadolu’ya geçtiğini anlatan Başkan Çetin, “Mustafa Kemal Paşa, Türk’ün yok olmaması için ilk adımı atmış ve 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmıştır. Bu tarihi gün Büyük Önder’in bağımsızlık meşalesini yaktığı gündür. Bu tarihi gün Cumhuriyete kadar gidecek zorlu ve meşakkatli bir mücadelenin başladığı gündür. Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a çıkmasıyla Anadolu’nun her yanında işgale karşı direnişin de fitili ateşlenmiştir. Bağımsızlık ateşi Samsun’dan başlayarak, tüm Anadolu’ya yayılmış, bu mücadele sonrasında tüm mazlum milletlere ilham kaynağı olmuştur” dedi.

 

Bu anlamlı günün gençlik bayramı olarak kutlanmasının da önemine değinen Çetin mesajının devamında şunları söyledi. “Gençler bizim umudumuz ve gözbebeğimizdir. İyi eğitim alan, çağdaş değerlerin temsilcisi olan gençlerimiz, taşıdıkları vatan sevgisi ile ülkemizin çok daha ileri gitmesini sağlayacaktır. Türk gençliği Ata’sının izinde Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır medeniyetler seviyesine çıkması hedefine ulaşmasını bilecek, toplumumuzu aydınlık yarınlara ulaştıracaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı şehitlerini ve gazilerimizi şükranla anıyor, Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

About Author