Yeni Troya

yenitroya

RECEP UYGUN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

ARÇELİK&BEKO SERVİSİ RECEP UYGUN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

 

03052016_1_0021

 

 

 “ Allah’a hamd olsun, feyiz ve bereket iklimi üç aylarda, gönüllerimizi aydınlatan kandiller zincirinden bir halka olan Miraç Kandiline bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Miraç; İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen sevgili peygamberimizin yaptığı mukaddes ve manevi bir yolculuktur.

 

Sevgili Peygamberimiz; Miladi 621 yılında Recep Ayının 27.gecesi, Mekke’deki Mescid-i Haram’dan Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya götürülmüş, oradan göklere yükseltilmiş, zaman ve mekân mefhumlarının ötesine, maddi âlemin üstüne çıkarılarak Yüce Allah’ın manevi huzuruna varmıştır. İşte gecenin çok kısa bir anında iki safhada gerçekleşen bu olaya “İsra ve Mirâç Mucizesi” denilmektedir.

 

Miraç Gecesi, duygu ve düşüncelerimizi yenileyerek ilahi rahmeti kazanacak işler yapmamız, kulluk bilincine ulaşarak dua ve niyazda bulunmamız için bir nimettir, vesiledir. Bunun için bu geceyi değerlendirelim. Duyguların ve hislerin coştuğu, dua ve niyazların semaya yükseldiği, inananların huzur bulduğu bu gecede; gönüllerimizde ümit ve ilahi aşk kandillerini yakalım, miracın engin mesajını ruhlarımızda hissedelim.

 

Çeşitli sebeplerle lekelediğimiz kalplerimizi tövbe ve istiğfarla temizleyelim.Yetimi koruyalım, yoksulu doyuralım. Yakınlarımız, dostlarımız, komşularımız ve karşılaştıklarımızın kandillerini tebrik edelim.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin Miraç kandilini kutlar, bu mübarek gecenin; kalplerimizi ve gönüllerimizi aydınlatmasını, bütün insanlığın hidayetine ve zulme uğrayan tüm dindaşlarımızın kurtuluşuna vesile olmasını  Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.

 

RECEP UYGUN

ARÇELİK –  BEKO YETKİLİ SERVİSİ

About Author