Yeni Troya

yenitroya

Şehit ve Gazi Yakınlarına İftar

Ezine ilçesinde, şehit yakınları ve gazilere iftar verildi.

Ezine Kaymakamlığı tarafından bir tesiste düzenlenen yemeğe Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı, Ezine Kaymakam vekili Ramazan Kendüzler, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, İl J. Komutanı J.Alb. Necmi İnce, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanı Jandarma Yarbay Turgay Şavir, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Engin Us, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, AK Parti İlçe Başkanı Fırat Akgün, AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, daire amirleri, şehit ve gazi yakınları katıldı.

İftar yemeğinde konuşan Vali Orhan Tavlı, “Saygıdeğer şehit ve gazi aileleri, sizler vatan uğruna, bayrak uğruna Türk milletinin ve devletinin bağımsızlığı uğruna, canınızdan aziz bildiğiniz evlatlarınızı feda ettiniz. Gazilerimiz bu uğurda hiç düşünmeden düşmanın üzerine yürüdüler. Siz şehit ve gazi ailelerimize, gazilerimize her zaman minnet borcumuz vardır. Bu vatan ve aziz millet sizlere her zaman minnettardır. Şundan emin olunuz ki, 1915’te Çanakkale’de, vatanımızı, bayrağımızı, bağımsızlığımızı ve kutsal değerlerimizi emperyalist ülkelere karşı kahramanca savunan Ezine’li Yahya Çavuş’u bu aziz millet nasıl unutmadıysa, şehit ve gazilerimizin kahramanlıkları ve fedakarlıkları asla ve asla unutulmayacaktır.

Çanakkale’de, Kıbrıs’ta, Kore’de, 15 Temmuz gecesinde ve ülkemizin her karışında, bayrağımıza, vatanımıza, aziz milletimize ve kutsal değerlerimize sahip çıkan isimsiz kahramanları ve şehitlerimizi, terörle mücadelede kahramanlık destanı yazarken şehit olan askerlerimizi, polislerimizi, jandarmamızı, öğretmenlerimizi, bütün aziz vatan evlatlarını rahmetle, şükranla ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Sevgili Ezine’liler, ülkemiz son yıllarda her alanda önemli atılımlar ve yatırımlar gerçekleştirmiştir, Bu yatırımlar son hızla devam edecektir. Tüm zorluklara, içeriden ve dışarıdan yapılan tüm engellemelere, teröre rağmen milletimizin birlik ve beraberliğini koruması, huzur ve kalkınmasını sürdürmesi, dünya ölçeğindeki büyük yatırımları gerçekleştirmesi herkesin dikkatini çekmektedir. Ülkemizin millileşme, özüne dönme ve milletiyle birlikte kenetlenerek büyük işler başarması şüphesiz bazılarını rahatsız etmektedir. Biz çok iyi biliyoruz ki, ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü koruması, kalkınmasını sürdürmesi, kahraman şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanca mücadeleleri ve siz saygıdeğer vatandaşlarımızın duaları sayesinde olmuştur. Sizlerden Allah razı olsun.

Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman ifade ettiği gibi, tek bayrak,  tek vatan, tek devlet, tek millet yani bu birlik ve beraberlik kahraman şehit ve gazilerimizin ve sizlerin sayesinde olmuştur. Siz şehit yakınlarımızın, gazilerimizin ve aziz Türk milletinin dualarıyla, Allah’ın izniyle sonsuza kadarda devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle teşriflerinizle bizlere onur ve guru verdiğinizden dolayı siz saygıdeğer şehit ailelerine ve gazilerimize en derin minnet ve şükranlarımı sunuyor, Çanakkale Valisi olarak her zaman sizlerin yanında ve emrinizde olduğumu ifade etmek istiyorum. Mübarek Ramazan ayının ülkemiz, aziz milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sizlere de sağlıklı ve uzun bir ömür dierken en derin saygı ve hürmetlerimi arz ediyorum” dedi.

Yemeğin sonunda İlçe Müftüsü Ali Üney tarafından dua yapıldı.

Vali Tavlı şehit aileleri ve gazilerle de sohbetlerde bulundu.    ,

About Author