Yeni Troya

yenitroya

TRUVA ATINDA Kİ BEYAZ FULARA Ç.KALE MEMUR-SEN’DEN TEPKİ

TRUVA ATINDA Kİ BEYAZ FULARA Ç.KALE MEMUR-SEN’DEN TEPKİ

Suat Özen ; “Amacınız barış ise bebek katili PKK’yı kınayın”

07022016_33_0002

Memur-Sen İl Başkanı Suat Özen, düzenlediği basın açıklamasıyla Beyaz İnisiyatif Grubu tarafından  Truva atına beyaz fular takılmasını tepki göstererek sert bir şekilde eleştirdi.

Sendika binasında düzenlenen basın açıklamasında Özen şu ifadelere yer verdi;

“Sözde barış çağrılarınızda amacınız barış ise; terör örgütünü, bebek katili PKK’yı kınayın, silahlarını bırakma çağrısı yapın. Bunun dışındaki hiçbir açıklama ve eyleminiz adını söylediğiniz barışa hizmet etmeyecek, aksine teröre cesaret verecektir” dedi.

Sendika binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Memur-Sen İl Başkanı Suat Özen; “Dünün postal sevicileri, millete karşı ‘Ordu Göreve’ diyenler, bugün askerini polisini şehit edene terörist diyemeyerek, terörist seviciliğine yeltenip terörün emrine girme derdindeler. 250 bin şehidimizin yattığı bu topraklar da aziz şehitlerimizin hatıralarına yakışmayan, toplumun hassasiyetiyle dalga geçen akıl tutulmalarına hep birlikte şahitlik ediyoruz.

Kendilerine Beyaz İnisiyatif adını veren bir grubun Çanakkale’miz deki Truva Atının önünde yaptığı basın açıklamasında Sözde Barış çağrılarının Çanakkale’nin tümüne mal edilmesini kabul etmiyoruz ve buna müsaade etmeyeceğiz. Beyaz inisiyatif ve benzer girişimde bulunlar bilmelidirler ki bu söylem ve davranışları; Barışa hizmet etmeyeceği gibi millet olarak teröre karşı verdiğimiz topyekun mücadeleye de zarar verir.

PKK terör örgütü Kürt vatandaşlarımızın bir numaralı düşmanı, Ülkemizdeki huzur ve kardeşlik ikliminden rahatsız olan dış güçlerin de maşasıdır. Sözde barış çağrılarınızda amacınız barış ise; terör örgütünü, bebek katili PKK’yı kınayın, silahlarını bırakma çağrısı yapın. Bunun dışındaki hiçbir açıklama ve eyleminiz adını söylediğiniz barışa hizmet etmeyecek, aksine teröre cesaret verecektir.

Ayrıca açıklamanın Truva Atı önünde yapılmasını pek manidar bulduğumuzu ve açıklamayı yapanlara da çok uygun bir yer olduğunu düşünmekteyiz. Çanakkale; milletimizin var olma ya da yok olma mücadelesinin verildiği yer, Türkiye Cumhuriyetinin ön sözü milli duruşumuzun Başkentidir.

Şunu çok iyi biliyoruz ki; Çanakkale 100 yıl önce birlik ve beraberliğin öncüsü, milli duruşun sembolü olmuştur. Bugün de millete ihanet edenlere, terör örgütüne ve onun destekçilerine karşı en sert cevabı verecek şehirdir. Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet sevdası ile ülkesini korumak, bölünmez bütünlüğünü ve bölgede güvenliği sağlamak için görev yaparken, yaralanan, şehit düşen askerlerimiz, polislerimiz ve hatta sadece eşlerinin yanında olmak için bölgede bulunurken şehit olan güvenlik personellerimizin ailelerinden ve bebeklerinden, yine tek amaçları bölgedeki halka hizmeti vermek olan sağlık personellerine ve diğer kamu görevlilerine saldıran terör örgütü PKK’nın adını geçirmeye cesaret edemediğiniz, onları şehit edenlerden söz edemediğiniz hiçbir açıklamayı ciddiye almıyor, bu şekilde yazan çizen konuşan her gurubu da terör örgütlerine payanda olmaya değil milletin adamı olmaya davet ediyoruz” dedi.

“Dilsiz şeytanları lanetliyoruz”

“Terörü ve terör örgütünü masum görme ve gösterme çabası olanlara seslenmek istiyoruz: Bugün yaşananlar Kürt sorunu değil terör sorunudur” diyen Özen; “Ülkemiz eğer sizin bahsettiğiniz durumda ise, bunun sorumlusu bebek katili terör örgütüdür. Çözüm sürecini sabote eden, bölge insanına huzuru çok gören dış güçlerin maşası PKK’dır. Bölgede hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız can güvenlikleri olmadan hizmet vermeye çalışıyorsa, bunun sorumlusu terör örgütüdür. Sağlık kuruluşuna ulaşmak için ambulans bekleyenlere hendeklerden dolayı ambulans gidemiyorsa, giden ambulansa da kurşun sıkılıyorsa,  bunun sorumlusu terör örgütüdür.

Terörü, terörist eylemlerini yapanları, yaptıranları, destekçilerini ve destek olanları, Bu minval de Ülkesine ve Vatanına ihanet edenleri, bu girdabın içinde olup da askeri, polisi ve korucuyu, sağlık personelini şehit eden bebek katillerini, devletin bölünmez bütünlüğüne başkaldıran çapulculara terörist demeye dili varamayan dilsiz şeytanları buradan lanetliyoruz” şeklinde konuştu.

“Bu ülke için siz bu güne kadar neredeydiniz?”

Özen sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Merak etmeyin bu toplum o saydığınız değerlerin hepsine sahip, sizin fular dediğiniz beyaz ve saflığın simgesine bu toplum kefen diyor, rengini şehidimin kanından alan örtüye de bayrak diyor, şimdi biz size soruyoruz, insanlık için ve bu ülke için siz bu güne kadar neredeydiniz? Bizler garip yurdunda öksüz değiliz, sadece susuyoruz, artık bu şehitler diyarı Çanakkale’mizin PYD yandaşlarıyla, pilavcısı ile ve teröriste, terörist diyemeyenler ile anılmasını istemiyoruz.

Buradan Şehitler Diyarı Çanakkale’mizin Belediye Başkanına ve Belediye Meclis üyelerine sesleniyoruz. Adı terörle anılan bir belediye ile neden hala kardeş kent ısrarınızı sürdürüyorsunuz. Halktan aldığınız yetkiyi kullanarak, vatan için canını veren şehitlerimizin kemiklerini sızlattığınızın ve aziz hatıralarına saygısızlık ettiğinizin bilincinde misiniz? Çanakkale Memur Sen teşkilatı olarak terör ile mücadelede şehit düşen askerimize, polisimize, sağlık personelimize ve vatandaşlarımıza Allah tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabrı-cemil diler, yaralılarımıza da Rabbimden acil şifalar diler, terörü ve destekçilerini lanetlediğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

About Author