Yeni Troya

yenitroya

TURAN : “KÜRT SORUNU YOKTUR TERÖR SORUNU VARDIR”

01022016_3_0001

Turan ; “Kürt sorunu yoktur. Kürt vatandaşlara zulmeden, hayatlarını yaşanmaz kılan terör sorunu vardır.”

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin bir otelde düzenlenen 55. Olağan Genel Kurulu’na katılan Turan, burada yaptığı konuşmada, kendisinin de bir esnaf çocuğu olduğunu hatırlattı.

Turan, esnaflarla birlikte olmaktan onur ve gurur duyduğunu dile getirerek, “Bizim bir derdimiz var; bu toplumu ayağa kaldırmak istiyoruz. Çanakkale güçlüyse Türkiye güçlü olur. Çanakkale esnafı güçlüyse Türkiye’nin esnafı güçlü olur. Çünkü bu topraklar nasıl 100 yıl önce yeniden ayağa kalkışın startını vermişse bugün de öncü olabilir” diye konuştu.

Esnafı ayakta tutmak, güçlü kılmak için yeni politikalar ürettiklerini anlatan Turan, şöyle devam etti:

“KÜRT SORUNU YOKTUR TERÖR SORUNU VARDIR”

“Biz esnafımıza sahip çıkarken, aşağılık terör örgütü Doğu ve Güney Doğu’da esnafımızın hem canına hem işine kastediyor. Bugün Kürt sorunu yoktur. Kürt vatandaşlara zulmeden, hayatlarını yaşanmaz kılan terör sorunu vardır. Kürtlerin en büyük düşmanı kadın, bebek, öğrenci, sağlık çalışanı demeden insanı katleden PKK terör örgütüdür. Devletin görevi, bu coğrafyanın her bir köşesinde huzuru, güvenliği sağlamaktır. Devletin terör örgütüne karşı yürüttüğü mücadeleden daha meşru bir şey olamaz. PKK’nın vatandaşımız üzerindeki hem silahlı hem psikolojik baskısı sonlandırılana kadar her türlü mücadelemiz sürecek. Önce Kürtlere ihanet eden PKK yok olacak sonra esnaf mutlu, huzurlu olacak.”

01022016_3_0002 01022016_3_0003 01022016_3_0004

About Author