Yeni Troya

yenitroya

Turan; “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Kutluyorum”

Turan; “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Kutluyorum”

 

30042016_1_0001

 

 

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

 

Turan, mesajında, “AK Parti, iktidara geldiği günden itibaren sosyal devlet alanında önemli adımlar attı. Türkiye’nin çalışma hayatına baktığımızda Cumhuriyet tarihi boyunca en önemli adımlar AK Parti iktidarları döneminde atıldı.

 

Bu dönemde AK Parti hem kalkınma hamleleri gerçekleştirerek yeni istihdam olanakları oluşturuldu, hem de işçilerin çalışma hayatını iyileştiren reformlar gerçekleştirdi. Taşeron olarak çalışan vatandaşlarımızın kamuya alınmasıyla ilgili yapılacak olan düzenleme ise kuşkusuz devrim niteliğinde olan bir düzenlemedir.

 

 Böylelikle, taşeron olarak çalışan vatandaşlarımız iş güvencesine kavuşmaktadır. İşçi kesimini yakından ilgilendiren bir diğer önemli gelişme olan 1 Mayıs’ın ‘Emek ve Dayanışma’ günü ilan edilerek resmi tatil yapılması da yine AK Parti döneminde gerçekleştirildi. ‘İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz’ diyen bir Peygamber’in dinine mensup insanlar olarak, emeğin kutsallığına her zaman inandık.

 

Bu bağlamda, işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum” dedi.

About Author