Yeni Troya

yenitroya

TURAN’DAN CHP’Lİ BELEDİYELERE DESTEK

TURAN’DAN CHP’Lİ BELEDİYELER KEPEZ VE GELİBOLU’YA DESTEK

 

19032016_3_0002

Daha önce SUKAP Projesi kapsamına alınan Hamidiye Mahallesi içme suyu ile kanalizasyon projesi 15 Nisan’da ihaleye çıkıyor.

 

İçme suyu ve kanalizasyon projesinin hayata geçmesiyle bölgede bulunan Devlet Hastanesi, Merkez Kepez İmam Hatip Lisesi ve yurt binasınında bulunduğu yeni yerleşim ve yatırımların yoğunlaştığı bölgenin çok daha iyi düzeyde altyapı standartlarında hizmete yerleşime açılmış olacak.

 

GELİBOLU GÖKBÜET SU BİRLİĞİ

 

Geçtiğimiz hafta Gelibolu Gökbüet İçme Suyu Birliği’ne  TESKİ’nin (Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi) üye olarak Gökbüet Barajı’ndan Şarköy ve Malkara ilçelerine su tedariği sağlaması için yapılan tüzük değişikliği İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış, bu gelişme üzerine Birlik Başkanı ve Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, bürokratik işlemleri hızlandıran Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a birlik ve şahsı adına teşekkür etmişti.

 

Her iki konu hakkında açıklamalar yapan AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan hizmet anlayışlarında siyasi parti ayrımı yapmadıklarını belirtti.

 

Turan: “Daha önce Kepez Belde Belediyemizin su ve kanalizasyon altyapısı yatırımının İller Bankası SUKAP Kapsamı’na alınması için girişimde bulunmuş, başarılı da olmuştuk. Projenin ihalesi için tarih belirlendi. 15 Nisan’da yapılacak ihale ile Kepez’in su ve kanalizasyon çalışmaları başlamış olacak. Çalışmalarımızı sürdürürken Çanakkale’yi bir bütün olarak değerlendiriyoruz. AK Parti’nin hizmet anlayışında öncelik insandır. Hangi siyasi parti olursa olsun milletin menfaatine olan her türlü çalışmaya yardımcı olmak bizlerin görevi.

 

Yine geçtiğimiz hafta Gelibolu Belediyemizin Gökbüet Su Birliği’ne Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin de dahil olması yönünde İçişleri Bakanlığı’ndan talebi için girişimlerde bulunmuştuk. Devamında süreç hızlandı.

 

Gökbüet Projesiyle 127 bin 500 dekar zirai alana sulama suyu, 54 adet yerleşim birimine de içme ve kullanma suyu sağlanacak.

 

Çanakkale’nin ihtiyaçlarına yönelik üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız.”

About Author