Yeni Troya

yenitroya

VATAN PARTİSİ ÇANAKKALE ; “NE İSTİYORSUNUZ, ÜRETMEYELİM Mİ !”

Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı Binnur Zuhat Yokuş, çalışan emeklilere verilmeyen 5 bin TL. ikramiyeye tepki gösteren açıklamada bulundu. Başkan Yokuş açıklamasında, “Amaçlanan ürettirmemektir. Ne istiyorsunuz, üretmeyelim mi?” dedi.

Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanlığından çalışan emeklilere verilmeyen 5 bin TL. ikramiye nedeniyle tepki gösterilen açıklama geldi. İl Başkanı Binnur Zuhat Yokuş ve Vatan Partisi Çanakkale Çiftçi Bürosu Başkanı Musa Uzun imzalı açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Emeklilerimizin mağduriyetini  sözde gidermek amacıyla ödeneceği vaat edilen ikramiye  işi süreciyle de sonucuyla da yılan hikayesine döndü. Önce emekli maaşıyla geçinilebilirmiş gibi çalışan emeklilere ikramiye ödenmeyeceği duyuruldu. Son anda da ikramiye kapsamından  çiftçi emekliler de çıkarıldı.  Emeklilerimizin önemli bir kısmı  çiftçi bağkurundan emekli.  Zaten ihtiyacı için olsun,  geçim için olsun az yada çok ekip dikmeye devam edenler  yani üretenler böylece bir anlamda cezalandırıldı.

Zaten Mehmet Şimşek olsun, ait  savunduğu ve uyguladığı  seksenlerin ekonomi politikaları olsun  amaçlanan  ürettirmemektir. Ne istiyorsunuz ? Üretmeyelim mi ? Üretmeyelim ki beylerin hizmetinde olduklarına  avuç açalım, teslim olalım.

Ancak  bu politikaları dayatanların da uygulatanlarında gidebilecekleri yol kalmamıştır. Türkiye mecburen  Vatan Partisi’nin programını hazırladığı  üretim devrimi yoluna girecek, bağımsız ve üreten bir ülke olarak  yaşlısını emeklisini  mağdur etmeyecek  refaha ulaşacaktır. Bunun seçeneği yoktur, seçeneği yıkımdır.

        Yapılacak ilk şey de, hatadan dönülmesi ve  üretmeye devam edenlere de  ikramiyelerin ödenmesidir.  Vatan Partisi olarak  mağdur emeklilerimizin hizmetinde olduğumuzu , her türlü etkinlik ve  eylemlerine destek olacağımızı saygıyla duyururuz.”

 

 

About Author