Yeni Troya

yenitroya

ZİRAAT ODASI BAŞKANLARI MECLİS’TE TURAN’I ZİYARET ETTİ

2 1 01-2 01-1

AK Partili İl Genel Meclis Üyeleri ve Çanakkale Ziraat Odası Başkanları AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan’ı Meclisteki makamında ziyaret etti.

AK Partili İl Genel Meclis Üyeleri ve Çanakkale Ziraat Odası Başkanları AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan’ı Meclisteki makamında ziyaret etti.Merkez ve 9 İlçe ziraat odası Başkanları tarımla ilgili taleplerini Turan’a iletirken çiftçiye yönelik vaatlerin gerçekleşmesinden dolayı memnuniyetlerini belirtti.

Sulama kanallarının gündeme geldiği görüşmede Ziraat Odası Başkanları’na ziyaretleri için teşekkür eden AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan, çalışmalarından dolayı Ziraat odası Başkanlarını tebrik etti.

Çanakkale’de tarımın ayrı bir yeri olduğunun altını çizen Turan, “1 Kasım seçimleri öncesinde çiftçilerimize yönelik verdiğimiz vaatler Çanakkale’mizi de yakından ilgilendiriyor. Çiftçilerimize sera modernizasyonu kapsamında destek veriyoruz. Genç çitfçilerimize proje karşılığında 30 Bin TL. destek veriliyor. Meclis’te şu an görüşülmekte olan düzenlemeyle yem ve gübredeki KDV’yi kaldırıyoruz.

13 yıldır Çanakkale’de tarıma olan desteğimiz artarak devam etti. Çanakkale’ye ayrılan tarımsal destek ödemelerini 13 yılda 6 KAT artırdık. 2003-2015 döneminde Çanakkale’ye toplam 892 Milyon TL nakit destek verdik.

Çanakkale’de son 13 yılda tarımsal kredi kullanımında 41 KAT ARTIŞ sağladık. Çanakkale’de Ziraat Bankası Ve Tarım Kredi Kooperatifleri Tarafından Kullandırılan Kredi Miktarı 2012 yılında 12,2 milyon TL iken 2014 yılında 504 milyon TL oldu” dedi

Ezine, Ayvacık ve Bayramiç’i kapsayan bölgede Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Turan, çiftçilerimizin iyi imkanlarda üretim yapması için çalıştıklarını söyledi.

3 dönem AK Parti Çanakkale Milletvekilliği yapan Mehmet Daniş’in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcılığına atanmasının tarım politikalarında Çanakkale’yi de belirleyici konuma taşıyacağını belirten Turan, “Hem Bakan yardımcımız Mehmet Daniş’in hem de Tarım Komisyonu üyesi vekilimiz Ayhan Gider’in görevleri Çanakkale’miz için bir şans. Tarımda marka şehir olan Çanakkale için çok önemli görevler” dedi.

 

 

About Author