Yeni Troya

yenitroya

KALE GRUBU’NUN KURUCUSU İBRAHİM BODUR VEFATININ 8.YILINDA DUALARLA ANILIYOR

Doğup büyüdüğü Çanakkale’de Türkiye’ye örnek bir sanayi hamlesi başlatan, bugüne kadar binlerce kişinin istihdam edildiği Kale Grubu’nun temellerini atan, her zaman insanı ve sosyal faydayı önceliklendiren çalışmalar gerçekleştiren, örnek insan, duayen sanayici ve hayırsever iş insanı Dr. (h.c.) İbrahim Bodur, vefatının 8. yılında büyük özlem ve şükranla anılıyor.

Bundan 67 yıl önce Çan’da Kale Grubu’nun temellerini atan, tüm Türkiye’de sanayileşmenin ilk kıvılcımlarını yakan, her zaman insanı ve sosyal faydayı önceliklendiren duayen girişimci, sanayici ve hayırsever iş insanı Dr. (h.c.) İbrahim Bodur, vefatının sekizinci yılında, dualar eşliğinde büyük özlem ve şükranla anılıyor.

 

Zeynep Bodur Okyay: “Rahmetli babamdan bize kalan en büyük miras, insan ve memleket sevgisi…”

Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, merhum İbrahim Bodur’un girişimci ruhuyla, çalışma azmiyle, dostluklara verdiği değerle, hayırseverliğiyle herkese örnek olduğunu belirterek, “Rahmetli babamdan bize kalan en büyük miras, insan ve memleket sevgisi. O, yaptığı her işte, insanı önceliklendiren bir gönül insanıydı. Attığı her adımda memleket sevgisiyle hareket ederdi. Hiçbir zaman elini taşın altına koymaktan çekinmedi, büyük bir sorumluluk duygusuyla ve bunu bir ibadet sayarak halka hizmet etti. Sağlığı elverdiği sürece sivil toplum çalışmalarının içinde olmak istedi. Nihayetinde temas ettiği herkesin yaşamında anlamlı bir fark yarattı” dedi.

Kale Grubu, İbrahim Bodur’dan aldığı ilhamla sosyal girişimcileri destekliyor

Kale Grubu, kurucusu İbrahim Bodur’un adını yaşatmak amacıyla, daha güzel bir dünyada yaşamayı hayal eden ve bu hayali gerçekleştirmek içinazim ve cesaretle harekete geçen sosyal girişimcileri desteklemeyi misyon edindi. Bu amaçla 8 yıl önce hayata geçirilen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Programı, içeride ve dışarıda çok önemli bir değişimin öncüsü haline geldi. Toplumun her kesiminde pozitif değişim yaratmayı hedefleyen programda, Erken Aşama, İleri Aşama, İş Birliği ve Gençlik kategorilerinde bu yıl ödül kazananlar, 4 Haziran’da düzenlenecek törende açıklanacak.

About Author