Yeni Troya

yenitroya

AHMET ERİŞKEN’DEN BASIN AÇIKLAMASI

AHMET ERİŞKEN’DEN BASIN AÇIKLAMASI

 

 

23042016_3_0002

 

Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Erişken basın açıklamasında bulundu.

 

Erişken basın açıklamasında şunları kaydetti.

 

“Çok Kıymetli Kamuoyu

 

Bilindiği üzere geçtiğimiz Pazartesi günü Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği 2014-2015 yılı Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik ve genel kurulda 2 listemiz yarıştı. Öncelikle demokrasi adına genel kurulumuza katılıp oy kullanan, aday olan, aday yönetim listelerine giren tüm muhtar arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yine verdikleri oylarla beni ve ekibimi yeniden bu işe layık gören muhtar arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Değerli kamuoyu, az öncede belirttiğim gibi Genel Kurulumuzda 2 Başkan Adayı ve 2 liste yarıştı. Şüphesiz ki seçimlerin doğal sonucu olarak demokrasi her zaman kazanmıştır ve kazanacaktır. Ancak bütün seçimlerde kazanan ve kaybeden tarafların olması doğal, hazmedilmesi ve saygı duyulması gereken bir sonuçtur. Bizim de daha önce girdiğimiz seçim listelerinde Aşkın Gülşen karşısında kaybettiğimiz seçimler olmuştur. Kendisini tebrik edip, muhtarlarımızın iradesine saygı duymuşuzdur. Ancak son genel kurulumuzdaki seçim sonuçları neticesinde Başkan adayı olan ve kaybeden Derbentbaşı Köyü Muhtarı Aşkın Gülşen ve Körüktaşı Köyü Muhtarı Bahadır Gönüllü olmak üzere 2 muhtarımız dernek üyeliğimizden istifa etmiştir. Ben buradan özellikle seçimde aday olan ve kaybeden muhtar arkadaşıma sormak istiyorum. Eğer muhtarlarımızın  oyu ve teveccühüyle başkan seçilmiş olsaydınız yine derneğimizden istifa edecek miydiniz? Ve Yine sormak isterim ki yaptığınız şey girdiğimiz bu demokrasi yarışında size oy veren 14 köy muhtarımıza saygısızlık değil midir?

 

Bundan sonraki süreçle alakalı olarak söylemek isterim ki, farklılıklar bizim zenginliklerimizdir. Muhtarlarımız arasında farklı görüşlerin olması çok doğaldır. Biz düşen ise oy veren vermeyen bütün muhtar arkadaşlarımızla kol kola girip derneğimizin ve muhtarlarımızın menfaatleri doğrultusunda çalışmaktır. Saygılarımla.”

 

About Author