Yeni Troya

yenitroya

AK PARTİ’Lİ MAKAS ; “6 ŞUBAT ASRIN FELAKETİ, ASRIN BİRLİKTELİĞİNE DÖNÜŞTÜ”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde açıklama yaptı.

Başkan Makas açıklamasında şunları söyledi ;

“Bugün, Türkiye’yi derinden sarsan depremin üzerinden tam bir yıl geçti. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan bu doğal afet, Ülkemizde önemli etkiler bırakmış ve yüreklerimizi sarsarak, yaşamımızın bir dönemini acıyla hatırlamamıza neden oldu.” dedi.

“DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN BİRLİKTELİĞİ”

Devletimizin ve Milletimizin birlikteliği ve kenetlenmesine vurgu yapan İl Başkanı Makas; “Geçtiğimiz yıl, Türkiye’nin birçok bölgesinde yaşanan doğal afetlerden biri olan veülkemizi derinden etkileyen “Asrın Felaketi”devletimizin ve milletimizin birlikteliği ve kenetlenmesiyle’asrın birlikteliğine’ dönüştü. Yaşanan felaket, ülkemizin birlik ve beraberlik ruhunu ortaya çıkardı. Bu zorlu süreçte devletimiz, milletimizle omuz omuza mücadele etti ve felaketin yaralarını sarmak adına büyük bir dayanışma sergiledi.” ifadelerini kullandı.

“DEVLETİMİZ GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİ”

İl Başkanı Makas; “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Bakanlığımıza bağlı tüm kurum ve kuruluşlarımız, depremin ardından başlatılan onarım çalışmalarında var gücüyle çalışarak deprem şehirlerimizi yaşanabilir bir kent haline getirmeye devam ediyor.” dedi.

Miraç Kandili kutlayan Makas, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza başsağlığı ve sabır diledi.

“AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı olarak, Milletimizin ve İslam aleminin mübarek Miraç Kandili’ni en içten dileklerimizle kutlarken, Kandil vesilesiyle Yüce Allah’a tüm insanlık için hayırlar diliyor, depremde kaybettiğimiz sevdiklerimizi özlem ve saygıyla anıyor, depremin etkisi altında kalan tüm vatandaşlarımıza başsağlığı ve sabır diliyoruz.” dedi.

About Author