Yeni Troya

yenitroya

ALİ KAHRIMAN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

EZİNE PEYNİRİNİ VE MANDIRACILARINI KORUMA,GELİŞTİRME VE TANITMA DERNEĞİ BAŞKANI ALİ KAHRIMAN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

 

19052016_1_0019

 

Ezine Peynirini ve Mandıracılarını Koruma, Geliştirme ve Tanıtma Derneği Başkanı Ali Kahrıman, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolasıyla mesaj yayınladı. 

 

Kahrıman mesajında: “Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, Türk milletinin kudret ve kuvvetine dayanarak, kendi kararlarını kendisinin vereceği tam bağımsız bir devlet için yola çıkışlarının 93. yıldönümünü haklı gurur, ancak buruk bir sevinçle karşılamış bulunmaktayız. Bu burukluğun en temel sebebi ise; sorumluluk mevkiinde bulunan siyasi iradenin, yabancı güçlerin olağan ve sıradan bir hale gelen müdahale ve dayatmalarına fırsat vermesi ve buna durmadan zemin hazırlamasıdır.

 

19 Mayıs, dünyadaki ezilmiş ve işgale uğramış milletlerin simgesidir. 19 Mayıs zulme, eziyete, işgal ve istilaya başkaldırışın timsalidir. 19 Mayıs bağımsızlığa, özgürlüğe duyulan inancın birliği, tekliği ve asla vazgeçilmezliğidir. 19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdesidir. Gençlik ve Spor Bayramı olarak da kutlanan bu tarihi günde; geleceğimizin güvencesi sevgili gençlerin, her anlamda ve düzeyde kendilerini çağın gerekleri doğrultusunda yetiştireceklerine inancımız tamdır. Milletimizin karşı karşıya olduğu tehditler ve çevreleyen tehlikeler; gençlerimizin milli nitelikli tepkileri sonucunda tıpkı 93 yıl önce olduğu gibi sonuçsuz kalacağını hıyanet emelleri taşıyanlar çok iyi bilmelidir. Milli Bayramlarımızı çeşitli bahanelerle etkisizleştirmeye çalışanlar şunu iyi bilmelidir ki tarihte teslim alınamayan milli direniş asla teslim olmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’un 93. yıldönümünde; aziz milletimizin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; vatanımızı muhteşem bir mücadele sonucunda istilacılardan kurtararak bizlere emanet eden büyük Atatürk’ü, dava arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

About Author