Yeni Troya

yenitroya

ALİ KAHRIMAN, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

EZİNE PEYNİRİNİ VE MANDIRACILARINI KORUMA,GELİŞTİRME VE TANITMA DERNEĞİ BAŞKANI ALİ KAHRIMAN, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 

23042016_1_0012

 

Ezine Peynirini ve Mandıracılarını Koruma, Geliştirme ve Tanıtma Derneği Başkanı Ali Kahrıman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ali Kahrıman, yayımladığı mesajında şunlara yer verdi;

 

“ Bağımsızlık mücadelesinin en önemli adımlarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğin tescilinin 96. yıl dönümünü vesilesiyle ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek milli iradenin hakim olduğu bir yönetim şekli ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ceddimizi saygıyla yad ediyoruz.

 

Uzun yıllar devam eden dünya savaşı ve bölgesel savaşların sonrasında öksüz ve yetim kalan çocukların bir bahar şenliği havasında sevindirilmesi amacını taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması dolayısıyla da ayrı bir anlam ifade etmektedir.

 

En büyük servetimiz, aydınlık geleceğimiz olan çocuklarımızın gözlerindeki parıltının, yüzlerindeki gülücüklerin eksik olmaması, onların sağlıklı, eğitimli, mutlu bireyler olarak yetişmesi bizlerin en büyük gayesidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, bir çocuğun kalbindeki saflığın ve masumiyetin, barış ve sevgi dolu bir dünyaya vesile olmasını diliyor, aziz milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum ”

 

 

 

About Author