Yeni Troya

yenitroya

ALİ KAHRIMAN, REGAİP KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

ALİ KAHRIMAN, REGAİP KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

 

07042016_9_0001

 

 

Ezine Peynirini ve Mandıracılarını Koruma,Geliştirme ve Tanıtma Derneği Başkanı Ali Kahrıman, Üç Ayların Başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ali Kahrıman, yayımladığı mesajında şunlara yer verdi;

 

“Biz müminler için bütün günler ve aylar, Allah’ın rızasını kazanma amacıyla geçirilir. Ancak üç aylar olarak bilinen bu aylar, manevi coşkunun daha yoğun yaşandığı bir zamandır. Bu ayların içinde bazı geceler ise bu coşkunun heyecana ve manevi zevke dönüştüğü zaman dilimleridir. Regaip kandili de bu önemli gecelerden birisidir” dedi.

Regaip gecesi üç ayların başlangıcının habercisidir. Bu geceler duaların Allah’a arz edildiği, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği gecelerdir. Allah’ın izni ile bu hafta Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece Regaip kandilini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşayıp, bu gecenin feyzinden, bereketinden ve hayrından istifade edeceğiz inşallah. Sevgili Peygamberimiz, bu geceye ulaştığında;  ‘Allah’ım, Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur’ diye dua etmiştir.

 

Bu vesile ile İslam âleminin Mübarek Üç Aylar ve Regaip Kandilini en kalbi duygularımla kutlar, üç ayların manevi ikliminin ülkemize huzur, güven ve bereket getirmesini temenni ederim” dedi.

About Author