Yeni Troya

yenitroya

AYHAN GİDER ; “ÇAN’IN 5 SENE DAHA KAYBETME LÜKSÜ YOK”

Çan’da Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret eden AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, yaklaşan seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. AK Parti’den Çan Belediye Başkanlığı için 8 aday adayı olmasının kıymetli olduğunu belirten Gider; “Çan’ın 5 seneyi daha kaybetme lüksü yok. Hiçbir muhalefet belediye başkanı ‘iktidar destek vermedi’ diyemez. Buna rağmen gelen ödeneği çar çur ediyorlar. Kurayla belediye başkanı seçsek, bunlardan daha iyi iş yapar” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale’nin Çan ilçesinde yeni kaymakamlık hizmet binası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret etti. Gider, kısa bir süre önce hizmete açılan kaymakamlık binasına gelişinde İlçe Kaymakamı Emre Nebioğlu tarafından karşılandı. AK Parti Çan İlçe Başkanı Sadi Yağlı, Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen, İl Genel Meclisi Üyesi Murat Okan, AK Parti İlçe Teşkilat üyeleri ile belediye başkan aday adayları da ziyarette hazır bulundu. Daha sonra Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret eden Gider, burada sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle buluştu. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri toplantıda, ilçedeki sorunları aktararak, çözüm taleplerini iletti.

 

“ÇAN’DAN 8 ADAY ADAYIMIZ ÇIKTI, BU SEVİNDİRİCİ”

Gider, yerel seçim sürecine değinerek Çan’ın bir 5 seneyi daha kaybetme lüksü olmadığını ifade , “Çan’dan 8 aday adayımız çıktı, bu sevindirici. Çan’da kura ile belediye başkanı belirlesek, CHP’den daha çok iş yapar. Çan’daki hizmetler için söylüyorum, hiç bir belediye başkanı diyemez ‘Ben muhalefetim, iktidar bana destek vermedi.’ Gelen ödeneği ya işe dönüştürürsünüz ya da çar çur edersiniz. Şu an çar çur ediliyor.” değerlendirmesinde bulundu.  Organize sanayi bölgesinin önemini ifade eden milletvekili Gider, “Organize sanayi bölgesini ayakları yere basar hale getirmek durumundayız. Sanayi bölgesi, sanayi bölgesi olacaksa kıymetli. Çan’daki fabrikaların tamamlayıcı sektörleri nelerse, bunlara yönelik ihtisas organize lazım.” dedi.

About Author