Yeni Troya

yenitroya

AYTOP VE UYSAL’IN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJLARI

AK PARTİ EZİNE İL GENEL MECLİS ÜEYELERİ HASAN HÜSEYİN AYTOP VE BAHRİ UYSAL, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

 

03052016_1_0005

 

 

AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

 

AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Aytop ve Uysal mesajında şunları ifade etti. “Yüce ALLAH tarafından alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (sav), Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen ve varlığın özüne ve anlamına yolculuğu ifade eden İsra ve Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur.

 

Miracın özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk, zamanın önemini kavrama ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek, tertemiz bir kulluğa ve yüce mertebelere erişme bulunmaktadır.

 

Dolayısıyla Miraç hadisesi, bizlere insanın, ilahi rızaya ulaştığında idraki zorlayan nice üst derecelere yükselebileceğini, dünyevi ortamdan sıyrılarak, mana âleminde yükselmenin, ilahi rahmet ve huzura erişmenin, ancak gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlerle bütünleşmekten, her şeyin sahibi olan Yüce ALLAH’a bağlılık ve boyun eğmeden geçeceğini de hatırlatır.

 

Kıyamete kadar bütün Müslümanların bu manevi tecrübe ve yükselişi kendi hayatlarına taşıma imkânının mevcuttur. Zira bizzat Sevgili Peygamberimiz (SAV) tarafından ‘müminlerin miracı olarak’ nitelenen, İslam’ın temel ibadetlerinden biri olan ve iç dünyamızdaki yükselişi ve arınmayı ifade eden namaz, hepimize bu imkânı sağlamaktadır. Dolayısıyla namaz, dost doğru kılındığında, iç dünyamızdaki manevi yükselişi ve arınmamızı sağlayarak, inancımızla yaşantımızı birleştirecek, bilinç düzeyimizi yükseltecek ve böylece bizi kötülüklerden alıkoyacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimiz olmak üzere  aziz milletimizin ve tüm İslam Âleminin Miraç Kandilini tebrik eder, Miraç Kandilinin başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa barış huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederim.

About Author