Yeni Troya

yenitroya

Baro Başkanı Şarlan’dan Stajyer Avukatlara İlk Ders

Baro Başkanı Şarlan’dan Stajyer Avukatlara İlk Ders

12072016_1_0001

 

Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Çanakkale Barosu Avukatlık Staj Eğitim Programı’nın ilk dersini verdi.

 

 

Çanakkale Barosu tarafından Stajyer Avukatlara iki hafta sürecek Eğitim Programı düzenlendi.

 

Avukatlık Staj Eğitim Programı’nın açılış dersini veren Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan;”Avukatlıkta staj döneminin, daha yararlı ve etkili geçmesi için Stajyer Avukatlarımıza Baro olarak bu programı hazırladık. İki hafta sürecek eğitimlerde meslekle ilgili ana alanlarda eğitim vermeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple program içerisinde mesleki tecrübesi ve birikimi olan meslektaşlarımız ve Hakimlerimiz kendi alanlarında eğitim verecekler. Bu programın genç meslektaşlarımıza katkı sağlayacağına ve onlar için yararlı olacağına inanıyorum. Stajyer Avukatlar Eğitim Programıyla da teorik ve pratik bilgiler verirken aynı zamanda genç meslektaşlarımızın kaynaşmasını da sağlamaya çalışıyoruz ” dedi.

 

İlk derste Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Stajyer Avukatlara, Avukatlık Hukuku, İcra Hukuku ve dilekçe yazımı alanlarında bilgilerini ve tecrübelerini aktardı.

 

Avukatlık Staj Eğitim Programı kapsamında; Avukatlık Hukuku, Anayasa Mahkemesinde Bireysel Başvuru, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne Başvuru, Ceza Usulü, Adli Yardım Yönetmeliği ve Uygulamaları, Ocas, E-imza ve UYAP, Avukat Bağımsızlığı, Yargı Bağımsızlığı, Hukuk Usulü, Sulh Ceza Hakimi’nin Görev ve Yetkileri, İcra Hukuku, Avukatlık Kanunu’nda Disiplin ve Ceza, Aile Hukuku ve İdari Yargılama Hukuku konularının yer aldığı bildirildi.

 

????????????????????????????????????

 

 

????????????????????????????????????

About Author