Yeni Troya

yenitroya

BÜLENT ŞARLAN, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

ÇANAKKALE BAROSU BAŞKANI AV. BÜLENT ŞARLAN, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLEHLI KUVVETLER GÜNÜ MESAJI

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlu olsun. İnönü’de, Dumlupınar’da, Kocatepe’de atalarımızın yokluklarla kazandığı, bağımsızlığın ve Cumhuriyet Türkiye’sinin kapılarını aralayan şanlı zaferimizi avukatlar olarak büyük bir onurla ve gururla kutluyoruz.

Mazlum milletlere ilham olan şanlı geçmişimiz, silah ve para desteğinin arkasına almış işbirlikçilerin ve emperyalistlerin planlarını yırtıp atmış, özveri ve fedakarlığın eşsiz destanını 1922 yılında büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazmıştır.

 Haksızlığa karşı direnişin, hukuksuzluğa son verişin yakın tarihteki ibretlik sayfası olan mücadelemiz, ordu millet kaynaşmış bir Türkiye’nin gurur abidesidir. 94 yıl önceki mücadele şunu göstermiştir ki haksızlıklar ve hukuksuzlukların karşılaşacağı akıbet yenilgiden başka bir şey değildir. Haklı olanı, bizim olanı savunmak ve herşeye rağmen savunmak insanlık onurunun ve saygınlığının bir gereğidir. Biz avukatların önünü aydınlatan ışık da bu ışıktır. Şurası da bir gerçektir ki Anadolu’nun kurtuluş mücadelesi bize modern bir devleti ve kazandırdığı değerleri sağlamıştır. Bu değerler içinde hukuk devleti ise önemli bir yer tutmaktadır. Dökülen kanların, verilen canların, sarfedilen emeklerin nihayetinde kazandığımız demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ve cumhuriyet bu sebeple korunması gereken bir yapıdan öte bir emanettir. Biz avukatların, mesleğimizi icra ederken bu duygulardan uzaklaşmayacağı unutulmamalıdır.

Cumhuriyetimize ve milli irademize musallat olan 15 Temmuz gibi hain darbe girişimleri, birliğimize ve ülkemize yönelik kahrolası terör eylemleri 30 Ağustos Ruhunun karşısında daima yenilgiye uğrayacaktır. Bu vesileyle başta Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yitirdiğimiz kıymetli mensuplarını saygıyla ve şükranla anıyorum.

 

 

                                                       Av. Bülent ŞARLAN

                                               Çanakkale Barosu Başkanı

About Author