Yeni Troya

yenitroya

BÜLENT ŞARLAN’IN,18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJI

 

ÇANAKKALE BAROSU BAŞKANI AV. BÜLENT ŞARLAN’IN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 101. YILDÖNÜMÜ MESAJI

 

18032016_17_0002

 

Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Şarlan mesajında şunları kaydetti.

 

“Tarihi şan ve şerefle dolu büyük milletimizin vatan sevgisi ve şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümünü kutlamanın gururu içindeyiz. Bu şehrin Avukatları olarak; çelik ve barutun, inanç ve azim karşısında diz çöküşünü gösteren Çanakkale Zaferi’nin yaşandığı bu topraklarda yaşıyor olmaktan ve Çanakkale Ruhunu anlamış olmaktan onur duyuyoruz.

 

Bizler, atalarımızın tertemiz kanları ile suladıkları kutsal vatan toprağına ve değerlerine bağlı, geçmişine saygılı, kendisine bırakılan mirası hakkıyla taşıyacak olan bir hukuk ordusu olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Doğruluğun, hak aramanın, hoşgörünün 101 yıl önce egemen olduğu bu topraklarda yeniden o iklimi imar etmek için onlara layık olmaya çalışacağız. 101 yıl evvel hasret ateşinden sevdaları tutuşturanlar, kavuşma hayallerini bir başka dünyaya bırakanlar, dikenli yollarda solan genç güller bugün huzur içinde uyusunlar.

 

Mehmet Akif Ersoy’un ifadesi ile tarihe sığmayacak kadar büyük ve anlamlı bu zafer; bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhu ile verilen onurlu bir mücadele bizim için terkedilemez bir hazinedir. Süngülerinin ucuna yüreğini takanlar, mücadele meşalesinin kıvılcımını yakanlar, övüncümüz, onurumuz ve varoluş nedenimizdir.

 

Kurtuluş Savaşı’nın bir girizgâhı, Cumhuriyet Türkiye’sinin önsözü olan Çanakkale Zaferiyle ve emperyalistlere teslim olmama yürekliliğini gösteren, barış kokulu korkusuzlarla onur duyuyoruz.

Bu vesileyle bizlere bağımsız bir ülke bırakan Anafartalar Kahramanı ve Modern Hukuk Devletinin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz. 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Emniyet Teşkilatımızın tüm şehitlerini rahmet, gazilerimizi  minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. 

About Author