Yeni Troya

yenitroya

“Darbeleri Değil Seçimleri Yüce Biliriz”

Çanakkale Barosu “Darbeleri Değil Seçimleri Yüce Biliriz”

16072016_2_0001

 

Çanakkale Barosu Yönetim Kurulunca yapılan basın açıklamasında darbe girişimini kınandı. 

 

 

Çanakkale Barosu Yönetim Kurulundan yapılan Basın Açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

 

“ Kendilerini “Yurtta Sulh Konseyi” olarak adlandıran bir gurup askerin darbe girişimi ve beraberinde meydana gelen olaylar milletimizle birlikte bizleri de derinden üzmüştür. “Gazi Meclis” in bombalanması, havaalanı, köprü gibi ulaşım noktalarına, kolluk ve istihbarat kuvvetlerine ait binalara, basın kuruluşlarına el konulmaya çalışılması ve 161 şehit ile 1440 yaralı verilmesine sebep olan bu menfur hadise, tüm toplumla birlikte Çanakkale Barosu mensuplarını da derinden yaralamıştır.

 

Darbeleri değil seçimleri, anarşiyi değil hukuku  yüce biliriz”

 

Demokratik bir hukuk devletinden yana taraf olduğunu her çaba ve açıklamasında ifade eden Çanakkale Barosu’na bağlı avukatlar, darbelerin ve darbe kalkışmasının karşısında demokrasi ve hukuktan yana tarafız. Bir kez daha bilinmelidir ki avukatlar olarak askeri değil sivil hükümetleri, darbeleri değil seçimleri, anarşiyi değil hukuku  yüce biliriz. 

 

Halen gözaltında bulunan çeşitli rütbelere mensup 2839 asker ile olayla bağlantılı asker ve sivil uzantılar içinde suçluların hukuk karşısında gereken en ağır şekilde cezalandırılmalarını temenni ediyoruz.

 

Normale dönüşün biran önce yaşanması, bu tür girişimlere bir daha fırsat verilmemesi, güven, huzur ve barış sağlayan bir devlet yapılanmasının tesisi, sağduyunun tekrar hakim olması dileklerimizle şehitlerimiz için Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa ve milletimize geçmiş olsun temennilerimizi iletiyoruz. Saygılarımızla.”

 

 

 

About Author