Yeni Troya

yenitroya

ÇOMÜ İLE ÇANAKKALE İNTERNET VE SOSYAL MEDYA BASIN MENSUPLARI DERNEĞİ TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

ÇOMÜ ile Çanakkale İnternet ve Sosyal Medya Basın Mensupları Derneği üyeleri arasında Dardanos Yerleşkesinde bir toplantı gerçekleştirildi.

Dardanos Yerleşkesi Gün Batımı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Çanakkale İnternet ve Sosyal Medya Basın Mensupları Derneği Başkanı Gökhan Kökçak, beraberinde Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Nida Esin Çelik, Taner Arçukoğlu, Özer Şut, Cenk İşver,  Mustafa Yıldız ile ÇOMÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Sercan Karav, Üniversite- Kamu- Sanayi- Sivil Toplum Kuruluşları İş Birliği (ÜKSAK) Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Kadir Yılmaz, Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Savaş Gürdal katıldı.

Toplantıda internet basınının önemine vurgu yapan Rektör Erenoğlu, “Üniversitemiz köklü bir üniversite. Araştırma ve geliştirme alanlarında da ciddi potansiyelleri içinde barındıran bir üniversite. Bu potansiyelden hareketle ürettiğimiz ve üreteceğimiz projeler ile göreve geldiğimiz günden bugüne söylediğimiz gibi üniversitemizi şehrimize, şehrimizi de üniversitemize taşımak istiyoruz. ‘Birlikte Daha İleri’ mottomuzdan hareketle şehrimizde bulunan tüm Kamu- Sanayi- Sivil Toplum Kuruluşları ile sık sık bir araya gelerek fikir alışverişlerinde bulunuyoruz. Bu bağlamda tanıtım alanında da basın mensuplarımız çok önemli bir yere sahip. Özellikle günümüzde yeni medya ile basın internette aktif rol alıyor. Beraber çok iyi işlere imza atacağımızı düşünüyorum” dedi. 

Toplantı, ÇOMÜ’de gerçekleşen ve gerçekleştirilecek projelerin tanıtımları hakkında fikir alışverişleri ile son buldu.

About Author