Yeni Troya

yenitroya

VERGİ HAFTASI BAŞLIYOR EZİNE MALMÜDÜRLÜĞÜNDEN VERGİ HAFTASI AÇIKLAMASI

VERGİ HAFTASI BAŞLIYOR

EZİNE MALMÜDÜRLÜĞÜNDEN VERGİ HAFTASI AÇIKLAMASI VE PROGRAMI

 

20022016_2_0001

 

Ezine  Malmüdürü Vekili Fikret Bora,  22 Şubatta başlayacak olan Vergi Haftası ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulup geliştirilmesi, İdare – Mükellef ilişkilerinin sağlam temellerle oturtulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızda vergi bilincinin oluşturulması amacıyla 1990 yılından bu yana kutlanmakta olan  “ VERGİ HAFTASI “ nın  Yirmi yedincisi bu yıl 22 Şubat – 28 Şubat 2016 tarihleri arasında kutlanacaktır.

Vergi, Devletimizin en büyük gelir kaynaklarından birisi olup, kalkınmanın temelini oluşturmaktadır. Herkes, mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür. Vergi ödemek bir vatandaşlık görevidir. Ödemiş olduğumuz vergiler sonuçta hizmet olarak bize geri dönmektedir. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim, çağdaş ve müreffeh bir ülke, daha güvenli bir gelecek bırakmak istiyorsak vergilerimizi tam ve zamanında ödeme gayreti içerisinde olmalıyız. Vergi yükünün adil, dengeli bir şekilde dağılımı; vatandaşlarımızın mükellefiyet ile ilgili ödevlerini tam ve zamanında yerine getirmeleri ile kayıtsız mükelleflere karşı  duyarlı olmalarına  bağlıdır. Malmüdürlüğümüz çağdaş teknolojiden imkanlar ölçüsünde faydalanarak “Mükellef Müşterimizdir” anlayışıyla sizlere doğru, hızlı ve kaliteli hizmet verme gayreti içindedir.

 İlçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Vergi Haftası etkinlikleri 22 Şubat 2016 Pazartesi günü  Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızı ziyaretle başlayacaktır. Hafta içerisinde meslek odaları ve mükelleflerimiz ziyaret  edilecektir. İlköğretim okulu öğrencileri vergi konusunda bilgilendirilecektir.

Verginin öneminin basında daha çok gündeme getirilmesini ve tüm vatandaşlarımızın “VERGİ HAFTASI” kutlama etkinliklerimize katılmalarını bekliyorum. Basın ve yayın kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütleri ile mesleki kuruluşların ve vatandaşlarımızın “VERGİ HAFTASI” kutlamalarına verecekleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Vergi haftasının mükelleflerimiz için bol kazanca vesile olmasını dileyerek çalışma arkadaşlarımın, mükelleflerimizin ve halkımızın vergi haftasını kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.”

 

EZİNE MALMÜDÜRLÜĞÜ 22 ŞUBAT 2016 –  28 ŞUBAT 2016 TARİHLERİ  ARASI VERGİ HAFTASI KUTLAMA  ETKİNLİKLERİ

 

22 Şubat 2016   Pazartesi

Saat   10.00     :    Malmüdürü ve personelden oluşan gurubun; Ezine                                                       Kaymakamlığını ziyareti.

Saat    11.00    :   Belediye Başkanlığını ziyareti.

 

23 Şubat  2016 Salı

 

Saat   10.00  :     Ezine Malmüdürlüğü  personelinin okulları ziyareti

24 Şubat 2016  Çarşamba  

 

Saat    10.00  :    Esnaf Odası Başkanlığını ziyareti.

Saat    11.00  :    Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığını ziyareti.

Saat   13.30   :    Serbest    Muhasebeci ve Mali Müşavirler Oda                                                         Muhasebeci ve Mali Müşavirler Oda temsilcileri ile kaynaşma ve bilgilendirme ziyaretleri.

25  Şubat  2016  Perşembe 

 

2014 vergilendirme dönemine ait Gelir ve Kurumlar vergisi mükelleflerinden ilk üçe giren  ile çeşitli meslek gruplarına ait esnaf ziyaretleri.

 

26 Şubat 2016 Cuma        

 

İlçemizde faaliyet gösteren gazete bürolarına ziyaret

 

20022016_2_0002                   20022016_2_0003

About Author