Yeni Troya

yenitroya

FIRAT AKGÜN’ÜN, REGAİP KANDİLİ MESAJI

FIRAT AKGÜN’ÜN, REGAİP KANDİLİ MESAJI

 

 

07042016_1_0003

 

 

AK Parti Ezine İlçe Başkanı Fırat Akgün, “Üç Ayların Başlangıcı olması ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Akgün mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“Dini gelenekte üç aylar diye bilinen, ”mübarek gün ve geceleriyle bereketli bir maneviyat mevsimi olarak nitelendirilen” Recep, Şaban ve Ramazan aylarının manevi atmosferine girdik.

 

Üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi olan Regaip Kandili bizlere, hayatın sonsuzluk okyanusunda buluşmak üzere akıp gittiğini hatırlatmakta, nefsimizin sonu gelmez heveslerinden, tuzak ve yanıltıcı arzularından uzaklaşarak özümüze dönmemizi sağlayacak bir bilinç tazeleme imkânı sunmaktadır. Bu bilinç tazelemenin ve yenilemenin gerçekleşebilmesi için önce kendi varoluşumuzu anlamlandırmak, iç sorgulamamızı yapmak, gerekir.

 

Bu kutsal geceyi vesile bilerek, ülkemizin hem maddi hem manevi imarı için çalışmamız, kalp kırmaktan kaçınmamız gerekir. Elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, ihtiraslarımızı dizginleyip küçük menfaat çekişmelerinden uzak durmalı, kardeşlik hislerimizi güçlendirmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya çaba harcamalıyız. Kısaca insani ve ahlaki meziyetlerin kendi dünyamızda ve toplum hayatımızda güçlenmesine gayret göstermeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin Üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyor; bu gecenin, ülkemizin, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

About Author