Yeni Troya

yenitroya

LÜLECİ;”ALANLARDAYIZ,MİLLİ İRADENİN YANINDAYIZ”

LÜLECİ;”ALANLARDAYIZ,MİLLİ İRADENİN YANINDAYIZ”

23072016_3_0001

 

 

Eğitim-Bir-Sen Ezine İlçe Temsilciliğinden derbe girişimi sonrası açıklama geldi.

 

 

Eğitim-Bir-Sen Ezine İlçe Temsilcisi Caner LÜLECİ, “Milletin ve iradesinin üzerinde vesayet kurulmasını asla kabul etmiyoruz. Alanlardayız, milli iradenin yanındayız.” dedi.

15 Temmuz’ daki darbe girişimiyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Eğitim-Bir-Sen Ezine İlçe Temsilcisi Caner LÜLECİ, Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak vesayetin karşısında dik duruşlarını sürdüreceklerini söyledi.

 

 LÜLECİ yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

 

“Milli iradeye karşı yapılan hain darbe girişimi, milletimizin feraseti, devletimizin, STK’ların ve emek örgütlerinin dik duruşu ile püskürtülmüştür. Millete ve iradesine yapılan kalkışma büyük bir mücadele örneği ortaya konularak amacına ulaşamadan engellenmiştir. Bilinmesini isteriz ki; büyük Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak, Cumhurbaşkanımızın “Evinize Dönün” talimatı gelene kadar meydanlarda olmaya devam edeceğiz. Milletin ve iradesinin üzerinde vesayet kurulmasını asla kabul etmiyoruz. Alanlardayız, milli iradenin yanındayız. Eğitim-Bir-Sen bundan önce gerçekleşen darbe dönemlerinde olduğu gibi bugün de milli iradenin en büyük savunucusudur. Sahada da, alanlarda da vesayetin karşısında dik duruşumuzu sürdürüyoruz. 

 

Türkiye‘nin birliğini, bütünlüğünü ve kardeşliğini tehdit eden FETÖ/PYD mensuplarının ve onların destekçilerinin bertaraf edilmesi konusunda atılacak her türlü adımda seçilmiş iradenin yanında olacağımızın bilinmesini isteriz. Millete rağmen namluyu millete doğrultan hainler, vesayet girişimi ile ülkenin kazanımlarına kast edenler hesap vermelidirler.” dedi.

“Gün meydanları boş bırakmama, milli iradeye ve milli egemenliğe sahip çıkma günüdür” diyen LÜLECİ, “Gün vesayet odaklarının ait oldukları yere, tarihin çöp sepetine atılana kadar mücadeleye devam etme günüdür. Büyük Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak, millete ve iradesine sahip çıkmak için alanlarda olmaya devam edeceğiz.”

About Author