Yeni Troya

yenitroya

M. ÜNAL ŞAHİN’İN BERAAT KANDİLİ MESAJI

AYVACIK BELEDİYE BAŞKANI M. ÜNAL ŞAHİN’İN  BERAAT KANDİLİ MESAJI

 

ÜNAL BAŞKAN

 

 

Ayvacık Belediye Başkanı M. Ünal Şahin, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ayvacık Belediye Başkanı M. Ünal Şahin, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Şahin mesajında “Berat kandili, Allah”ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı; müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir” dedi.

 

Mübarek Berat Kandili vesilesiyle insanların aralarındaki dargınlık ve küskünlükleri kaldırmaları gerektiğini kaydeden Şahin, “Bu geceyi fırsat bilerek birbirimize sevgi ve saygıyla yaklaşalım. Etrafımızı saran düşmanlıklara karşı birlik beraberlik içinde olalım. Yüce Allah’ın bir güzellik olarak bizleri üzerinde yaşamayı nasip ettiği güzel ülkemize ve onun tüm değerlerine sahip çıkalım. Bizleri bölmeye çalışan aramıza fitne fesat sokmak isteyen şer odaklarına fırsat vermeyelim. Aramızdaki çekişmelerin kaldırılması, hoşgörü ortamının kurulması, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesi, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşması için Yüce Allah’tan dualarımızı eksik etmeyelim.

 

Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının tüm insanların gönüllerine dolması dileğiyle, Ayvacıklı ve Çanakkale’li Hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve İslam Aleminin Berat Kandillerini tebrik eder, Hayırlara mutluluklara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

About Author