Yeni Troya

yenitroya

MEHMET AKYÜN REGAİP KANDİLİ MESAJI

MEHMET AKYÜN REGAİP KANDİLİ MESAJI

 

07042016_1_0013

 

 

Ezine Spor Kulüp Başkanı Mehmet Akyün, Üç Ayların başlaması ve Regaip Kandili nedeniyle bir açıklama yaptı.

 

Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Mehmet Akyün, birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde kandillerin ve mübarek günlerin öneminin büyük olduğunu söyledi.

 

Akyün mesajının devamında şu ifadelere yer verdi.

 

“Bu mübarek gece ve onu izleyen aylar yanlış ve kusurlardan dönmeye vesiledir. Gönül dünyamızı kin ve düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlememiz gerek. Regaip Kandili Müslümanlara Allah’ın rahmetinin bol verildiği, yapılan dua ve ibadetlerin kabul edildiği gecelerden birisidir. Aramızdaki dargınlıkları ve küskünlükleri kaldıralım. Birbirimize sevgi ve saygı ile yaklaşalım.

 

 Etrafımızı saran düşmanlıklara karşı birlik ve beraberlik içinde olalım. ‘Birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde kandillerin ve mübarek günlerin önemi büyüktür.

 

Bu vesile ile aramızdaki çekişmelerin kaldırılmasına, hoşgörü ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına çaba göstermeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin mübarek üç aylarını ve  Regaip Kandili’ni en içten dileklerimle kutlar, insanlığa huzur, barış ve hayırlar getirmesini temenni ederim.”

About Author