Yeni Troya

yenitroya

MEHMET ÖNGEN’DEN ÇANAKKALE’YE YÜZYILIN PROJESİ OLARAK ADLANDIRDIĞI “SARIÇAY PROJESİ”

CHP Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı İş İnsanı Mehmet Öngen, yüzyılın projesi olarak adlandırdığı “SARIÇAY YAT LİMANI PROJESİ” ni lansman toplantısı ile tanıttı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Çanakkale Belediye Başkan Aday Adaylığı çalışmalarını hızla yürüten ve Belediye Başkanı olması halinde Çanakkale’ye kazandırmayı düşündüğü ve yüzyılın projesi olarak adlandırdığı “Sarıçay Projesi” ni teknik ekibinin de hazır bulunduğu lansman toplantısıyla tanıttı.

Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezinde gerçekleşen Sarıçay Yat Limanı Projesini katılımcılara anlatan Mehmet Öngen’in toplantısına CHP’nin eski yöneticilerinin yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Lansman toplantısında konuşan Belediye Başkan Aday Adayı  Öngen, “Sarıçay Projesi” ile Çanakkale’nin turizm potansiyelinin çok daha arttırmayı hedeflediklerininin altını çizerek, “Yeterki ortak aklı kullanabilelim, o ortak akılda Çanakkale olsun” dedi. Öngen konuşmasında ” Aşağı yuları bir yıldır çalışıyorum. Bunca deneyim, bunca vizyon, bunca birikim, bunca enerji doğduğum büyüdüğüm v e çocuklarımın da doğduğu bu kent için harcamak için yola çıkarak CHP’den Belediye Başkan aday adayı oldum. İnşallah ileride aday olursak hazırladığımız diğer tüm muhteşem projelerimizi de  tanıtma imkanımız olur. Lansmanını yaptığımız “Sarıçay Projesi” dahil hazır olan ve Çanakkale’nin gelişimine büyük katkı sağlayacak olan projeleri aday olamasam da aday olacak ve Çanakkale Belediye Başkanı olacak isimle paylaşacağım. Bu prpoje çalışmalarım boşa gitmeyecek. Bu projelere ciddi emek  verildi. Bu konuda bencil davranamam. Bu projeler Çanakkale için hazırlanıyor. Sarıçay projesi ile turizm ve kültürü ön plana çıkararak Çanakkale’ye bir ivme kazandırmayı hedefliyoruz.

Seçim süreci yaklaşıyor. Gruplar mavi liste ve beyaz liste üzerinde savaşırlarken biz ise seçim ofisimizde ekiplerimizle projeler hazırlıyorduk. Eğer aday olursam daha seçimi belemeden adaylı sürecinde çağdaş eğitim vakfını kuracağım. Bu kent kültür ve turizm kenti olacak” dedi.    

Lansman toplantısına Almanya’da yaşayan Turizmci İş İnsanı Hüseyin Baraner’de video konferansla katılarak, Mehmet Öngen’in adaylığına destek verdiğini belirtti.. Baraner konuşmasında Çanakkale’nin Assos ve Troya gibi değerlere sahip bir kent olarak, daha fazla tanıtılması gerektiğini belirtti.  Baraner ayrıca, Çanakkale’nin tarihi ve turistik değerlerinin daha etkin bir şekilde tanıtılması için alt yapı ve tanıtım çalışmalarının arttırılması gerektiğini ifade etti. Baraner ayrıca uluslararası tanıtım fuarlarına aktif olarak katılım, dijital pazarlama stratejilerinin güçlendirilmesi ve turizm rotalarının çeşitlendirilmesi gibi farklı önerilerde bulunarak, bu çalışma ve çabaların sadece yerel bazdaki yönetimlerle değil, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör tarafından da desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi

About Author