Yeni Troya

yenitroya

MEHMET ÖZKAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

EZİNE ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI MEHMET ÖZKAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özkan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Özkan,  Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, Tüm İslam Âleminin bayramını en içten dilekleriyle kutladığını söyledi.

Özkan mesajında, Bayramlar, birlik, mutluluk ve bir paylaşım olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi ;

“ Bayramlar, milli ve dini duyguların yoğunlaştığı, inanç ve geleneklerin heyecanla yaşandığı, toplumda milli birlik şuurunun daha da kuvvetlendiği, mutluluk, dayanışma ve paylaşma günleridir. Bütün bu değerleri özünde barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olan Kurban Bayramı, özellikle “yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmayı” simgelemektedir. Bu vesileyle toplumsal birliğimizi daha da güçlü tutmalı, her türlü dayanışmayı ve bütünlüğü güçlü bir şekilde desteklemeliyiz.

Bu anlamlı ve özel günlerde, akraba ve komşularımızın yanı sıra kimsesizlerimizi de ziyaret ederek Kurban Bayramı’nı ruhuna uygun yaşamaya özen göstermeliyiz. Değerli hemşehrilerimle birlikte bir bayramı daha yaşayacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşarken, Kurban Bayramı’nın tüm esnaf ve sanatkarlarımız ile, tüm insanlığa, İslam âlemine ve ülkemize sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

 

 

About Author