Yeni Troya

yenitroya

MEHMET ÖZKAN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

EZİNE ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI MEHMET ÖZKAN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

 

03052016_1_0009

 

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özkan, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özkan, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Miraç Kandili’ni fırsat bilerek bu geceyi manevi açıdan en güzel şekilde değerlendirmek gerektiğini ifade eden Özkan, mesajında şunları kaydetti.

 

“Böylesine kutlu ve mübarek gecelerde ellerimizi açarak bir sevgi yoğunluğu ile güzel İlçemizin, ülkemizin, milletimizin ve tüm İslâm âleminin aydınlığa ve refaha kavuşması için bolca dua edelim. Böylesine güzel geceleri,  ülke ve millet olarak kucaklaşıp kenetlenmenin, manevi anlamda arınmanın, aydınlık yarınlara el ele birlikte yürümenin güzel ve kaçırılmaz fırsat vesilesi olarak algılayalım. Bu mübarek günde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım.

 

Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim. Bu vesileyle hikmet gözüyle iç dünyamıza bir yolculuk yapıp, kendimizi sorgulayıp özeleştiri yaparak günah, çirkin ve kötü olan her şeyi geride bırakma kararı alalım. Büyük bir bütünün anlamlı bir parçası olduğumuzu anlayarak elimizdeki maddi zenginliği, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi herkesle paylaşalım.

 

Böylece Allah’a karşı kulluk görevlerimizi yerine getirmenin manevi huzuru ve mutluluğu içinde birlik ve beraberlik içerisinde Miraç Kandilini idrak edelim. Bu duygularla, İlçemizde, ülkemizde ve dünyada yaşayan bütün Müslümanların Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, insanlık âlemine huzur ve barış getirmesini diliyorum.”

About Author