Yeni Troya

yenitroya

NİYAZİ TUNCAL 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

AK PARTİ GEYİKLİ BELDE BAŞKANI NİYAZİ TUNCAL 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 

 

1601397_686757334717155_4429926501486373434_n

 

 

AK Parti Geyikli Belde Başkanı Niyazi Tuncal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

AK Parti Geyikli Belde Başkanı Niyazi Tuncal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Tuncal yayımladığı mesajında çocukların, milletin ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesi olduğunu ifade etti. Bugünün çocuklarının, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye’yi inşa edeceğini, dünya barışına önemli katkılar sağlayacağının altını çizen Tuncal, ” Ben öyle inanıyorum ki, ancak çocukları için çaba gösteren toplumlar, geleceğini teminat altına alabilir. Ulusal egemenliğimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 96 yıl önce bugün Ankara’da açılması tarihimizde önemli bir dönüm noktasını teşkil etmiştir. TBMM, maziden istikbale uzanan binlerce yıllık kadim çizgisi ile insanlığın hayatında ve hafızasında etkin olan milletimizin temsil edildiği en büyük mercidir.

 

Savaş yıllarında öksüz ve yetim kalan çocuklarımızı devletimizin kuruluş heyecanına dahil ederek onları onurlandırmak ve milli bağımsızlığımızın ilelebet devam etmesi arzusunu milletçe hatırdan çıkarmamak için kutlanmaya başlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemizin en önemli milli günlerindendir.

 

Unutulmamalıdır ki, umudumuz, en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Zira biliyoruz ki; şehit kanlarıyla sulanmış cennet vatanımızın yarınki sahipleri, çocuklarımızdır.

 

Bu duygularla Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan tüm fertlerimizin ve geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor ve vatan için canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimiz ile onların cefakar çocuklarını saygı ile anıyorum’’ dedi

 

About Author