Yeni Troya

yenitroya

NİYAZİ TUNÇAL,30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

AK PARTİ GEYİKLİ BELDE BAŞKANI NİYAZİ TUNÇAL, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ GÜNÜ MESAJI

30 Ağustos Zaferi, milletimizin şanlı tarihindeki eşsiz kahramanlık ve yurtseverlik anıtlarından biridir. Bu zafer, toprakları işgal altında olan milletimize, kayıtsız şartsız bağımsızlığı ve milli hâkimiyeti müjdelemiştir.  Aziz Milletimiz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında kazanılan bu zaferle, Hürriyetinden vazgeçmeyeceğini, bayrağının göklerden indirilemeyeceğini bütün dünyaya ispatlamıştır.

30 Ağustos zaferi, bütün dünyada bir milletin bağımsızlığı ve ülkesinin bütünlüğü için gösterdiği cesaretin, fedakârlığın simgesi olacak niteliktedir. Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile sadece düşman mağlup edilmemiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelleri atılmıştır. Bağımsızlık ve milli hâkimiyet inancı ülkemizin temel taşlarını oluşturmaktadır. Bugün, sağlam temeller üzerinde yükselen, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti, cephelerde şehit düşen evlatlarını daima minnet ve şükranla anmaktadır. Milletimiz, sayısız fedakârlıkla Kurtuluş Savaşı ile cephelerde kazandığı bağımsızlığını, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır.

Bu vesileyle şunu da belirtmek isterim ki, ülkemizde son günlerde kargaşa ortamı yaratmak isteyenler emellerine asla ulaşamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramını bir kez daha en kalbi duygularımla kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve dualarla yâd eder, selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

NİYAZİ TUNÇAL

 

AK PARTİ GEYİKLİ BELDE BAŞKANI

About Author