Yeni Troya

yenitroya

RECEP YUYGUN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23042016_1_0015

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıldönümünde 96 yıl öncesinin coşku ve heyecanıyla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı en samimi duygularımla kutluyorum. Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin önderliğini yapan, ülkemizin içinde bulunduğu en ağır şartlarda bile milli iradenin tecellisine imkan sağlayan, Anadolumuz’un her köşesinden her rengi içine alarak temsilde adalet ve demokrasinin en güzel örneğini oluşturan Gazi Meclis, sadece kurtuluşun önderliğini yapmamış aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu da olmuştur.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. Çocuklara armağan edilen tek ve evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara olan güveninin ifadesidir.

 

Milletimizin kalkınmasının da, gelişmesinin de, huzurunun ve iç barışının da en temel kaynağının, millet iradesinin üzerinde hiçbir gücün olmasına izin vermeyecek tam demokrasi olduğu inancıyla 96 yıl önce bizleri bu yüce kurum ve anlayışla tanıştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Gazi Meclisimizin Kahraman mensuplarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Bayramın milli birlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, ülkemizin her köşesine, barışın ve huzurun hakim olmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

RECEP UYGUN

ARÇELİK BEKO YETKİLİ SERVİSİ

 

About Author